Yasin Kitabı-Mevlüt Hediyesi-Kadife Yasin Kitabı-Toptan Yasin Kitabı-Bebek Mevlüdü-Hac Umre Hediyesi-Kişiye Özel Yasin Kitabı-Vefat Mevlüdü hediyesi-Dini Sunumluklar-isimli kadife Yasin Kitabı

Türk-İslam Düşüncesinde Muhyiddin İbn'ül Arabi

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Türk-İslam Düşüncesinde Muhyiddin İbn'ül Arabi
Yard. Doç. Dr. Kazım Yıldırım 
H YAYINLARI 
Muhyiddin İbn’ül Arabî (1165-1240)’nin hayatını ve düşüncelerini ortaya koyan bu çalışma Prof. Dr Nihat Keklik’in yönetiminde hazırlanmış doktora tezinden üretilmiştir.

İbn’ül Arabî, Türk-İslâm filozoflarından en önemlilerindendir. Fikir, hayatın üç bölümde incelemek mümkündür: Birincisi yetiştiği çevredir, ikincisi etkilediği düşünürlerdir. Üçüncüsü ise yol gösterici özelliğidir.

Araştırmamızda sadece onun sistemi üzerinde durmakla yetinmeyerek şahsen etkilediği Gazzali ve Sühreverdi’nin ve ayrıca ondan etkilenen Sadreddin Konevî ile Mevlana’nın fikirleri (konularımızla ilgileri açısından) zikredilmiştir. Okuyucu, kitabı okuduğu zaman İbn’ül Arabî’nin görüş itibarı ile bu düşünürlerden ayrıldığı ve birleştiği yönleri bir arada öğrenme imkânını bulacaktır. Bu açıdan kitabın en önemli özelliklerinden birisi de İbn’ül Arabî’nin düşüncelerini ele alırken diğer düşünürlerle olan (Doğulu ve Batılı ilişkisinin gözler önüne serilmesidir. Kitapta bu konu detaylarıyla anlatılırken okuyucu, çoğu kaynakta rastlanmayan İbn’ül Arabî’nin zihin ve ruh yapısı hakkında etraflı ve bilimsel olarak bilgilenecektir.

Eserde, okuyucu, ayrıca İbn’ül Arabî’nin insan, insan-ı kâmil, kozmoloji hakkındaki görüşleri anlaşılır bir dille heyecanla takip edecektir.

Yayın Tarihi    2010-03-01
ISBN    6054042180
Baskı Sayısı    1. Baskı
Dil    TÜRKÇE
Sayfa Sayısı    232
Cilt Tipi    Karton Kapak
Kağıt Cinsi    Kitap Kağıdı
Boyut    13.5 x 21 cm
Diğer Özellikler
Stok KoduTürk-İslam Düşüncesi
MarkaH Yayınları
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Anasayfa l Müşteri Hizmetleri | Gizlilik Sözleşmesi l Kadife Yasin kitapları l Özel Ciltli Yasin Kitapları l Kız Bebek Mevlüdü l Erkek Bebek Mevlüdü

Mevlüt Hediyeleri

Mevlüdler, Müslümanların bir araya gelmelerine vesile olan güzel toplantılardır. Mevlütlerde dostlar İslamiyet’in keyfine birlikte ulaşırken, birbirlerini de memnun etmektedirler. Mevlütlerde dostların birbirlerine hediyeler vermesi de oldukça doğru ve ahlaki bir davranıştır. Bu sayede arkadaşlık bağı güçlenecektir. Sitemiz, www.hesaplikitap.com  mevlütlerde hediye etmeniz için sizlere uygun mevlüt hediyelerini satışa sunmaktadır. Siz de mevlüt hediye setleri alarak sünnet, hac, vefat veya doğum için düzenlediğiniz bu güzel etkinliği farklı bir hale getirebilirsiniz.
Mevlüt hediye setleri genel anlamda birçok ürünü içinde barındırmaktadır. Bu setlerde seccade, tesbih, Yasin kitabı ve hediyelik kutu görmeniz oldukça normaldir. Namaz kılamayan ve kılmaya niyet eden dostlarınız için de harika bir armağan olan Mevlüt hediye setleri, etkinliklerinizde rahatlıkla sipariş verebileceğiniz bir üründür. Dilerseniz toplu alım seçeneğiyle mevlüte gelen bütün sevdiklerinize mevlüt hediye seti verebilirsiniz.
Mevlüt hediye setleri içerisinde bulunan Yasin-i Şerif kitapları, 99 taneli gül kokulu tesbih, seccade, takke, yazma, tül kese, lokumn kutusu, resimli ayatli magnet ve bir çok altarnatif hediye ler mevcuttur.
Sitemiz, www.hesaplikitap.com Müslüman mümin kardeşlerimize her daim en güzel ve en kaliteli ürünleri sunmaya çalışmaktadır. Mevlidler için özel olarak hazırladığımız bu setlerde, istediğiniz tüm ürünleri kolaylıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda toplu alım gerçekleştirmek isteyen müminler de sitemizden yararlanarak sipariş verebilir, hiçbir prosedürle uğraşmadan ürünleri teslim alabilirler. Her daim uygun fiyat ve kaliteli ürün anlayışıyla hareket eden sitemizde farklı mevlüt hediyelikleri yer almaktadır.
www.hesaplikitap.com sitesi, müşterilerini her daim memnun etmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda satışa çıkardığımız hediye setleri, uygun fiyatlar uygulayacağız. Böylelikle bütçesi kısıtlı olan misafirlerimiz de rahatlıkla alışverişlerini yapabilir ve toplu sipariş verebilirler. Bununla birlikte ödeme kolaylıkları da barındıran sitemiz, kredi kartı, EFT ve kapıda ödeme kolaylığıda sunmaktadır. Sizler de bizi tercih ederek kaliteli malzemeden üretilmiş en güzel ürünleri en makul fiyatlarla satın alabilirsiniz.

yasin kitabı, bebek mevlüdü hediyesi, kadife Yasin kitabı, toptan Yasin kitabı, taptan yasin kitabı, kişiye özel yasin, isimli yasin kitabı, isimli çikolata, toptan kadife yasin

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.