Yasin Kitabı-Mevlüt Hediyesi-Kadife Yasin Kitabı-Toptan Yasin Kitabı-Bebek Mevlüdü-Hac Umre Hediyesi-Kişiye Özel Yasin Kitabı-Vefat Mevlüdü hediyesi-Dini Sunumluklar-isimli kadife Yasin Kitabı

Takva Yarışı Oyunu

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Takva Yarışı Oyunu


AÇIKLAMASI
Takva Yarışı 6-14 yaş arası çocuklarımıza dinimizin öngördüğü ibadetleri ve iyi davranışları sevdirmek ve kötü davranışlardan da uzak durmalarını sağlayacak bir grup ve aile oyunudur Ayrıca oyuncular ibadetlerin yanında ders çalışmak, diş fırçalamak, yalan söylememek, arkadaşları ile iyi geçinmek,emanete riayet etmek, israf etmemek gibi iyi davranışlar hakkında da bilinçlenmesine yardımcı olacaktır.

*Zarsız yeni versionudur.


 
1. Bölüm - İbadetler Bölümü: Bu bölüm oyunun başlangıç bölümü olup, oyunun ilk safhası burada gerçekleşir. Bu bölümde daha çok farz olan ibadetler ve ahlaki kurallara dikkat çekilmiştir. 
 
2. Bölüm - Takva Bölümü: Bu bölüme geçen oyuncunun ibadetlerine çok dikkat ettiği ve ahlaki yapısı da  iyi olduğu kabul edildiği için, bu bölümde daha çok nafile ibadetlere yer verilmiştir. Bu bölümde iyi davranışlar daha yüksek puanla ödüllendirilirken kötü davranışlar için de daha yüksek puan geri alınmıştır.
 
Malzemeler
1 adet Oyun Tablası, 1 adet Sayı Topacı, 6 adet Piyon, 6 adet Hacc Belgesi, 12 adet Umre Belgesi, 6 adet Kur’an Okuma Belgesi, 6 adet İnfâk Belgesi, kutu içinde 50 adet Bilgi Yarışma Kartı, kutu içinde 50 adet Esmaü’l-Hüsna Kartı, 3 adet Takva Yarışı Başarı Belgesi, bir miktar Takva Puanı.
(1 adet sayı topacı ve 1 adet piyon yedek olarak konmuştur)  
 
- Sayı Topacını çevirdiğinde ’Y’ harfi gelirse, o oyuncuya bulunduğu karede yarışma sorusu sorulur.
Sayı Topacının Kullanımı
Sırası gelen oyuncu sayı topacını çevirir. Sayı topacı tam durduğunda yere değen kenarında yazılı olan sayı oyuncunun aldığı sayıdır. Her oyuncu sayı topacını bir kez çevirir.  
Kurallar 
1. Oyun en az 2, en çok 6 kişi ile oynanır.
2. Oyun süresince Takva Puanı dağıtımını yapacak, Bilgi Yarışması ve Esmaü’l Hüsna sorularını soracak bir ‘oyun yöneticisi’ seçilmelidir. 
3. Oynayanlar istedikleri renkte bir piyon seçebilirler. 
4. Aynı anda bir karede birden fazla piyon durabilir. Piyonun durduğu kareye göre oyuncu puan kazanabilir ya da puan kaybedebilir. 
5. ‘Bugün Bayram’ karesine gelen oyuncu bir el daha oynar.
‘Bugün Tatil’ karesine gelen oyuncu bir el bekler, oyuna kendisinden sonraki oyuncu devam eder.
6. Oynayanlar, ‘İbadetler Bölümü’ karesini her geçişte 50 takva puanı, ‘Takva Bölümü’ karesini her geçişte 100 takva puanını oyun yöneticisinden alırlar.
7. ‘Allah için yardım yaptınız’ karesine gelen oyuncu sayı topacını bir daha çevirir, gelen  sayının 50 katı takva puanı kazanır. Ayrıca ‘İnfak Belgesi’ de alır. (’İnfak Belgesi’ daha önce almış olan oyuncu bir daha almaz)
8. ‘En sevdiğiniz eşyanızı hediye ettiniz’  karesine gelen oyuncu, bu kareye gelmek için kullandığı sayının 20 katı takva puanı kazanır.
9. ’Hacc Belgesi’ olmayan bir oyuncu 3 ’Umre Belgesi’ karşılığı ya da 750 takva puanı karşılığı ’Hacc Belgesi’ alabilir.
10. Oyun içerisinde iki bölüm vardır: Oyuna oyun tablasının dış bölümünden başlanır. Eğer bölüm geçme kuralları yerine getirilirse bir üst bölüme geçilir.  
11. Herhangi bir oyuncu Sayı Topacını çevirdiğinde ’Y’ harfi gelirse o oyuncuya bulunduğu karede yarışma sorusu sorulur. (Ayrıntı için ‘Y’ harfi açıklamasına bakınız.)
12. ‘Kur’an Okuma Belgesi’, ‘Hacc Belgesi’ve ‘İnfak Belgesi’ alan oyuncular bu belgelerden bir daha alamazlar. Üç ‘Umre Belgesi’ alan oyuncu belgesini ‘Hacc Belgesi’ ile değiştirir. ‘Hacc Belgesi’ alan oyuncu ‘Umre Belgesi’ varsa geri verir.
13. Takva puanları sürekli olarak oyun yöneticisi tarafından tümlenmelidir. Örneğin 2 tane 500 takva puanı olan oyuncuya bu takva puanları alınıp 1000 takva puanı verilmelidir. Bu şekilde takva puanları kullanılırsa hem puanları saymak kolaylaşır hem de puanlar yıpranmamış olur
ur
Başlangıç
1. Öncelikle ‘Bilgi Yarışması’ ve ‘Esmaü’l-Hüsna’ kartları oyun tablası üzerindeki yerlerine yerleştirilir.
2. Bundan sonra oyuncular birer piyon seçerler. 
3. Oyun yöneticisi seçilen oyuncu, puan kutusunu yanına alır ve her oyuncuya 300’er takva puanı 
(10 x 5, 50 x 3, 100 x 1) dağıtır.
4. Puan dağıtımı yapıldıktan sonra oyuncular ‘İbadetler Bölümü Başlangıcı’  yazan kareye piyonlarını koyarlar. 
5. Oyuna ilk olarak oyun yöneticisi başlar ve oyun onun sağından devam eder.
6. Sırası gelen her oyuncu sayı topacını çevirir ve gelen sayı kadar  piyonunu ok yönünde ilerletir.
7. Oyun yöneticisi, oyuncuların geldiği kareye göre, takva puanı kazananlara puan verir, takva puanı kaybedenlerden de puan alır.
8. Herhangi bir oyuncu yeterli puan ve belgeleri aldığında oyun biter.
Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması kartlarında iki tane soru vardır. ‘Bilgi Yarışması’ karesine gelen oyuncuya, en üstteki kartta yazılı sorulardan herhangi birisi sorulur. Oyuncu bu sorunun cevabını bilirse altında yazılı puanı kazanır. Daha sonra bu kart diğer kartların en altına konur.
  
Esmaü’l-Hüsna
Esmaü’l-Hüsna kartlarında iki tane soru vardır. ‘Esmaü’l-Hüsna’ karesine gelen oyuncuya, en üstteki kartta yazılı sorulardan herhangi birisi sorulur. Oyuncu bu sorunun cevabını bilirse altında yazılı puanı kazanır. Daha sonra bu kart diğer kartların en altına konur.
Sayı Topacında ‘Y’ Harfinin Gelmesi  
 
Herhangi bir oyuncu Sayı Topacını çevirdiğinde ’Y’ harfi gelirse o oyuncuya bulunduğu karede yarışma sorusu sorulur. Bu oyuncu 1. bölümde ise ’Bilgi Yarışması’ sorusu, 2. bölümde ise ’Esmaü’l Hüsna’ sorusu sorulur. Bu oyuncu soruyu bilsin yada bilmesin bir el daha oynar. ?ayet aynı oyuncuya üst üste iki defa ’Y’ gelirse ikinci ’Y’ gelişte soru sorulmaz fakat bu oyuncu 12 kare ilerler. (Bu oyuncu yarışma karesinde ise soru sorulmaz ama 12 kare ilerler ve bir el daha oynamaz.)   
İkinci Bölüme Geçmek
 
1-Gerekli Belgeler

Kur’an Okuma Belgesi, Umre Belgesi (yada Hacc Belgesi)’ne sahip olmak.
 
2-Gerekli Puan
İki kişiyle oynanıyorsa: 
1500 takva puanına sahip olmak
Üç kişiyle oynanıyorsa: 
1250 takva puanına sahip olmak
Dört kişi veya daha fazla kişiyle oynanıyorsa: 
1000 takva puanına sahip olmak
İkinci bölüme geçildiğinde ‘Takva Bölümü Başlangıcı’ karesinden oyuna devam edilir.
Birinci Bölüme Dönmek
 
Takva Bölümü’nden İbadetler Bölümü’ne geri dönülebilir. Bu durumun gerçekleşmesi için (kaç kişiyle oynanırsa oynansın) oyuncunun toplam puanı 750 takva puanının altına düşmesi gerekir. Birinci bölüme dönüldüğünde ‘İbadetler Bölümü Başlangıcı’ karesinden oyuna devam edilir.  
Oyuncunun Puanının Bitmesi
 
Eğer bir oyuncunun puanı biterse, o oyuncuya bir defalığına ve geri vermek üzere 250 takva puanı verilir. Bu oyuncunun puanı bir daha biterse oyun dışında kalır. ?ayet oyun iki kişiyle oynanıyorsa, bu durumda hâlâ puanı olan diğer oyuncu oyunu kazanmış olur. Puanı bitip ödünç puan alan oyuncu, 750 takva puanına ulaşır ulaşmaz ödünç aldığı 250 takva puanını geri verir.
Oyunun Sonu
 
1- Gerekli Belgeler
Hacc Belgesi ve İnfak Belgesi ‘ne sahip olmak
 
2- Gerekli Puanlar
İki kişiyle oynanıyorsa: 4000 takva puanına sahip olmak
Üç kişiyle oynanıyorsa: 
3500 takva puanına sahip olmak
Dört kişi veya daha fazla oyuncu ile oynanıyorsa: 
3000 takva puanına sahip olmak 
Oyunu kazanan oyuncuya ‘Takva Yarışı Başarı Belgesi’ hediye edilir.
Oyuncular isterlerse oyunun başlangıcında,  -kendi aralarında anlaşarak- oyunu kazanma puanını değiştirebilirler.
Dikkat
Bu oyun ilim adamlarına, psikologlara ve pedegoglara danışılarak hazırlanmıştır.  İslami ahlaka aykırı gelebilecek şeylerden kaçınılmıştır. Oyundaki puanlamalar sadece oyun için geliştirilmiştir. Helal yada haram- ların Allah (c.c.) katındaki değerlerini yalnız Allah (c.c.) bilir.
Diğer Özellikler
Stok KoduTakva Yarışı Oyunu
MarkaA&D Yayınları
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Anasayfa l Müşteri Hizmetleri | Gizlilik Sözleşmesi l Kadife Yasin kitapları l Özel Ciltli Yasin Kitapları l Kız Bebek Mevlüdü l Erkek Bebek Mevlüdü

Mevlüt Hediyeleri

Mevlüdler, Müslümanların bir araya gelmelerine vesile olan güzel toplantılardır. Mevlütlerde dostlar İslamiyet’in keyfine birlikte ulaşırken, birbirlerini de memnun etmektedirler. Mevlütlerde dostların birbirlerine hediyeler vermesi de oldukça doğru ve ahlaki bir davranıştır. Bu sayede arkadaşlık bağı güçlenecektir. Sitemiz, www.hesaplikitap.com  mevlütlerde hediye etmeniz için sizlere uygun mevlüt hediyelerini satışa sunmaktadır. Siz de mevlüt hediye setleri alarak sünnet, hac, vefat veya doğum için düzenlediğiniz bu güzel etkinliği farklı bir hale getirebilirsiniz.
Mevlüt hediye setleri genel anlamda birçok ürünü içinde barındırmaktadır. Bu setlerde seccade, tesbih, Yasin kitabı ve hediyelik kutu görmeniz oldukça normaldir. Namaz kılamayan ve kılmaya niyet eden dostlarınız için de harika bir armağan olan Mevlüt hediye setleri, etkinliklerinizde rahatlıkla sipariş verebileceğiniz bir üründür. Dilerseniz toplu alım seçeneğiyle mevlüte gelen bütün sevdiklerinize mevlüt hediye seti verebilirsiniz.
Mevlüt hediye setleri içerisinde bulunan Yasin-i Şerif kitapları, 99 taneli gül kokulu tesbih, seccade, takke, yazma, tül kese, lokumn kutusu, resimli ayatli magnet ve bir çok altarnatif hediye ler mevcuttur.
Sitemiz, www.hesaplikitap.com Müslüman mümin kardeşlerimize her daim en güzel ve en kaliteli ürünleri sunmaya çalışmaktadır. Mevlidler için özel olarak hazırladığımız bu setlerde, istediğiniz tüm ürünleri kolaylıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda toplu alım gerçekleştirmek isteyen müminler de sitemizden yararlanarak sipariş verebilir, hiçbir prosedürle uğraşmadan ürünleri teslim alabilirler. Her daim uygun fiyat ve kaliteli ürün anlayışıyla hareket eden sitemizde farklı mevlüt hediyelikleri yer almaktadır.
www.hesaplikitap.com sitesi, müşterilerini her daim memnun etmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda satışa çıkardığımız hediye setleri, uygun fiyatlar uygulayacağız. Böylelikle bütçesi kısıtlı olan misafirlerimiz de rahatlıkla alışverişlerini yapabilir ve toplu sipariş verebilirler. Bununla birlikte ödeme kolaylıkları da barındıran sitemiz, kredi kartı, EFT ve kapıda ödeme kolaylığıda sunmaktadır. Sizler de bizi tercih ederek kaliteli malzemeden üretilmiş en güzel ürünleri en makul fiyatlarla satın alabilirsiniz.

yasin kitabı, bebek mevlüdü hediyesi, kadife Yasin kitabı, toptan Yasin kitabı, taptan yasin kitabı, kişiye özel yasin, isimli yasin kitabı, isimli çikolata, toptan kadife yasin

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.