Yasin Kitabı-Mevlüt Hediyesi-Kadife Yasin Kitabı-Toptan Yasin Kitabı-Bebek Mevlüdü-Hac Umre Hediyesi-Kişiye Özel Yasin Kitabı-Vefat Mevlüdü hediyesi-Dini Sunumluklar-isimli kadife Yasin Kitabı

Muhtasar İlmihal

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

142 sayfa 14x21 cm
160,00 TL
110,00 TL
%31,3
Kısa Bir süreliğine %50 indirimli
500,00 TL
250,00 TL
%50

Muhtasar İlmihal

237 Sayfa
Normal Boy

ÖNSÖZ
İnsanlığı ve bütün âlemleri büyük bir hikmet ve gâye ile yaratan Allâhü Teâlaya sonsuz harnd ü senâlar olsun.

Kâinâta en büyük rahmet, en büyük şefâatçı ve en büyük peygamber olarak gönderilen Muhammed Mustafâ sallallâhü aleyhi ve selleme, onun âline ashâbına ve bütün ona tâbi olanlara salât ve selâm olsun.

İlmihal, müslümanların inanç ve ibâdetle ilgili öğrenmeleri îcâbeden hususları bildiren ilimdir.

Peygamber Efendimiz: İlim öğrenmek her müslüman erkek ve kadın üzerine farzdır, buyurmuşlar. Kâinâtın efendisinin bu mübârek sözleriyle müslümanlara farz olduğunu açıkladığı ilim, muhakkak ki, onların dünyâ ve âhiret saâdetini kazanmalarına yarayacak olan "ilmihal” dir. işte bunun içindir ki, her müslüman erkek ve kadının inanç ve ibâdet bakımından kendisine lâzım olan meseleleri öğrenmesi farzdır. “Zarûrât-ı Dîniyye” denilen bu mühim mevzûları öğrenip inanmadıkça insan, tam ve kâmil bir müslüman olamaz.

Muhtasar İlmihal

Bu mevzûda yazılmış küçük-büyük birçok "İlmihal” kitapları vardır. Bununla beraber, müslüman bir çocuğun temel mes’eleleri kolayca belleyip, hatırında tutabilmesine yardımcı olmak gâyesiyle bu "ilmihal” i hazırlamayı uygun bulduk.

Cenâb-ı Hak rızâsına muvâfık buyursun. 

Mühim Hatırlatma

Muhterem okuyucu,

Elinizdeki eserde bazı sûre, âyet ve duâlara yer verilmiş ve bun¬ların latin harfleri ile de okunuşları konulmuştur. Bu, Kur’an harflerini bilmeyenlerin ezberlemelerine yardımcı olmak içindir. Yoksa latin harfleri ile doğru olarak ezberlemek mümkün değildir. Bu harflerle ezberleyenler, mutlakâ bir hocadan düzgün okunuşunu öğrenmelidirler.

Sûreler latin harflerinden okunduğu zaman aşağıdaki işâretlere dikkat edilmesi zarûrîdir:

â: Uzun a ince sesli harflerden sonra gelince ince-uzun okunur. Normal matbaa harfleriyle yazılmıştır. Kalın sesli harflerden sonra gelince kalın-uzun okunur. Metinde belli etmek için önceki kalın harfle birlikte kalın-siyah yazıyla yazılmıştır.

û: Uzun u İnce sesli harflerden sonra gelince ince-uzun okunur. Normal matbaa harfleriyle yazılmıştır. Kalın sesli harflerden sonra gelince kalın-uzun okunur. Metinde belli etmek için önceki kalın harfle birlikte kalın-siyah yazıyla yazılmıştır.

î: Uzun i İnce sesli harflerden sonra gelince ince-uzun okunur. Kalın sesli harflerle gelince kalın-uzun okunur. Kalın sesli harften sonra (ly) gibi okunacaktır. Kendinden önceki harf kalınsa onunla birlikte kalın-siyah yazıyla yazılmıştır.

Med (uzatma) işâreti: Bir elif miktarı med (â, î, û) şeklinde gösterilmiştir. Dört elif miktarı med (â, î, û) şeklinde gösterilmiştir.

Altı çizgili h boğazdan hırıltılı olarak çıkarılacak,

Altı çizgili s ve z harfleri peltek okunacaktır.

DİKKAT: Elinizdeki bu kitapta âyet-i kerime, hadis-i şerif ve dua gibi mübarek metinler olması dolayısıyla yere atılmamasını ve hürmette kusur edilmemesini ehemmiyetle hatırlatırız.

FİHRİST
DİNİMİZ İSLÂM 5
İMÂN 6
İmân’ın Şartları 7
Allâhü Teâla’ya İmân 7
Sıfât-ı Zâtiyye 7
Sıfât-ı Sübûtiyye 8
Meleklere İmân 9
Kitaplara İmân 10
Peygamberlere İmân 11
Peygamberimiz 13
Ashâb-ı Kirâm 18
Âhiret Gününe İmân 20
Kader ve Kazâya İmân 21
İrâde-i Cüz’iyye 21
Kader, Kazâ, Rızık 23
Edille-i Şer’iyye 28
Muhtasar İlmihal
Mezhebler 29
İSLÂMIN ŞARTLARI 31
Kellme-i Şehâdet 31
Ef’âl-i Mükellefin 32
Namaz 35
Hadesten Tahâret 35
Abdest 36
Abdest Nasıl Alınır 38
Gusül 41
Teyemmüm 44
Kadınlara Mahsus Hâller 47
Necâsetten Tahâret 50
Setr-i Avret 51
İstikbâl-i Kıble 51
Vakit 51
Niyet 52
Ezan ve Kâmet 53 
İftitâh Tekbîri, Kıyâm, Kırâat 55
Namazda Okunan Bâzı Sûre ve Âyetler 56
Namazda Okunan Bâzı Duâlar 66
Salevât-ı Şerîfeler 68
Rükû, Secde, Ka’de-i Ahîre 71
Namazın Vâcipleri 72
Namazın Sünnetleri 73
Namazın Mekruhları 75
Namazı Bozan Şeyler 78
Namaz Nasıl Kılınır 79
Beş Vakit Namaz 84
Sehiv Secdesi 88
Cumâ Namazı 89
Bayram Namazı 91
Kazâ Namazları 92
Bâzı Nâfile Namazlar 94
Abdest ve Namaz Fotoğrafları 97
Cenâze Bahsi 129
Muhtasar İlmihal
Sefer Bahsi 137
Mübârek Gecelerde Yapılacak ibâdetler 141
Oruç 145
Sadaka-ı Fıtır, Terâvih Namazı 149
Zekât 150
Öşür 150
Hac 152
Kurban 153
Günah ve Başlıca Günahlar 155
Tevbe ve İstiğfâr 156
Cihad 160
Bâzı Duâlar 162
Salevât-ı Şerîfeler 168
Hatim Duâsı 171
32 Farz 173
54 Farz 175
Bâzı Dinî Suâller 179
 
Diğer Özellikler
Stok KoduMuhtasar İlmihal Fazilet
MarkaFazilet Neşriyat
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Anasayfa l Müşteri Hizmetleri | Gizlilik Sözleşmesi l Kadife Yasin kitapları l Özel Ciltli Yasin Kitapları l Kız Bebek Mevlüdü l Erkek Bebek Mevlüdü

Mevlüt Hediyeleri

Mevlüdler, Müslümanların bir araya gelmelerine vesile olan güzel toplantılardır. Mevlütlerde dostlar İslamiyet’in keyfine birlikte ulaşırken, birbirlerini de memnun etmektedirler. Mevlütlerde dostların birbirlerine hediyeler vermesi de oldukça doğru ve ahlaki bir davranıştır. Bu sayede arkadaşlık bağı güçlenecektir. Sitemiz, www.hesaplikitap.com  mevlütlerde hediye etmeniz için sizlere uygun mevlüt hediyelerini satışa sunmaktadır. Siz de mevlüt hediye setleri alarak sünnet, hac, vefat veya doğum için düzenlediğiniz bu güzel etkinliği farklı bir hale getirebilirsiniz.
Mevlüt hediye setleri genel anlamda birçok ürünü içinde barındırmaktadır. Bu setlerde seccade, tesbih, Yasin kitabı ve hediyelik kutu görmeniz oldukça normaldir. Namaz kılamayan ve kılmaya niyet eden dostlarınız için de harika bir armağan olan Mevlüt hediye setleri, etkinliklerinizde rahatlıkla sipariş verebileceğiniz bir üründür. Dilerseniz toplu alım seçeneğiyle mevlüte gelen bütün sevdiklerinize mevlüt hediye seti verebilirsiniz.
Mevlüt hediye setleri içerisinde bulunan Yasin-i Şerif kitapları, 99 taneli gül kokulu tesbih, seccade, takke, yazma, tül kese, lokumn kutusu, resimli ayatli magnet ve bir çok altarnatif hediye ler mevcuttur.
Sitemiz, www.hesaplikitap.com Müslüman mümin kardeşlerimize her daim en güzel ve en kaliteli ürünleri sunmaya çalışmaktadır. Mevlidler için özel olarak hazırladığımız bu setlerde, istediğiniz tüm ürünleri kolaylıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda toplu alım gerçekleştirmek isteyen müminler de sitemizden yararlanarak sipariş verebilir, hiçbir prosedürle uğraşmadan ürünleri teslim alabilirler. Her daim uygun fiyat ve kaliteli ürün anlayışıyla hareket eden sitemizde farklı mevlüt hediyelikleri yer almaktadır.
www.hesaplikitap.com sitesi, müşterilerini her daim memnun etmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda satışa çıkardığımız hediye setleri, uygun fiyatlar uygulayacağız. Böylelikle bütçesi kısıtlı olan misafirlerimiz de rahatlıkla alışverişlerini yapabilir ve toplu sipariş verebilirler. Bununla birlikte ödeme kolaylıkları da barındıran sitemiz, kredi kartı, EFT ve kapıda ödeme kolaylığıda sunmaktadır. Sizler de bizi tercih ederek kaliteli malzemeden üretilmiş en güzel ürünleri en makul fiyatlarla satın alabilirsiniz.

yasin kitabı, bebek mevlüdü hediyesi, kadife Yasin kitabı, toptan Yasin kitabı, taptan yasin kitabı, kişiye özel yasin, isimli yasin kitabı, isimli çikolata, toptan kadife yasin

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.