• Tüm Kategoriler
  • Yasin Kitabı-Mevlüt Hediyesi-Kadife Yasin Kitabı-Toptan Yasin Kitabı-Bebek Mevlüdü-Hac Umre Hediyesi-Kişiye Özel Yasin Kitabı-Vefat Mevlüdü hediyesi-Dini Sunumluklar-isimli kadife Yasin Kitabı

   Muhtasar İlmihal

   Fiyat:
   25,00 TL
   Havale / EFT:
   24,50 TL
   4,58 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   1

   Muhtasar İlmihal

   237 Sayfa
   Normal Boy

   ÖNSÖZ
   İnsanlığı ve bütün âlemleri büyük bir hikmet ve gâye ile yaratan Allâhü Teâlaya sonsuz harnd ü senâlar olsun.

   Kâinâta en büyük rahmet, en büyük şefâatçı ve en büyük peygamber olarak gönderilen Muhammed Mustafâ sallallâhü aleyhi ve selleme, onun âline ashâbına ve bütün ona tâbi olanlara salât ve selâm olsun.

   İlmihal, müslümanların inanç ve ibâdetle ilgili öğrenmeleri îcâbeden hususları bildiren ilimdir.

   Peygamber Efendimiz: İlim öğrenmek her müslüman erkek ve kadın üzerine farzdır, buyurmuşlar. Kâinâtın efendisinin bu mübârek sözleriyle müslümanlara farz olduğunu açıkladığı ilim, muhakkak ki, onların dünyâ ve âhiret saâdetini kazanmalarına yarayacak olan "ilmihal” dir. işte bunun içindir ki, her müslüman erkek ve kadının inanç ve ibâdet bakımından kendisine lâzım olan meseleleri öğrenmesi farzdır. “Zarûrât-ı Dîniyye” denilen bu mühim mevzûları öğrenip inanmadıkça insan, tam ve kâmil bir müslüman olamaz.

   Muhtasar İlmihal

   Bu mevzûda yazılmış küçük-büyük birçok "İlmihal” kitapları vardır. Bununla beraber, müslüman bir çocuğun temel mes’eleleri kolayca belleyip, hatırında tutabilmesine yardımcı olmak gâyesiyle bu "ilmihal” i hazırlamayı uygun bulduk.

   Cenâb-ı Hak rızâsına muvâfık buyursun. 

   Mühim Hatırlatma

   Muhterem okuyucu,

   Elinizdeki eserde bazı sûre, âyet ve duâlara yer verilmiş ve bun¬ların latin harfleri ile de okunuşları konulmuştur. Bu, Kur’an harflerini bilmeyenlerin ezberlemelerine yardımcı olmak içindir. Yoksa latin harfleri ile doğru olarak ezberlemek mümkün değildir. Bu harflerle ezberleyenler, mutlakâ bir hocadan düzgün okunuşunu öğrenmelidirler.

   Sûreler latin harflerinden okunduğu zaman aşağıdaki işâretlere dikkat edilmesi zarûrîdir:

   â: Uzun a ince sesli harflerden sonra gelince ince-uzun okunur. Normal matbaa harfleriyle yazılmıştır. Kalın sesli harflerden sonra gelince kalın-uzun okunur. Metinde belli etmek için önceki kalın harfle birlikte kalın-siyah yazıyla yazılmıştır.

   û: Uzun u İnce sesli harflerden sonra gelince ince-uzun okunur. Normal matbaa harfleriyle yazılmıştır. Kalın sesli harflerden sonra gelince kalın-uzun okunur. Metinde belli etmek için önceki kalın harfle birlikte kalın-siyah yazıyla yazılmıştır.

   î: Uzun i İnce sesli harflerden sonra gelince ince-uzun okunur. Kalın sesli harflerle gelince kalın-uzun okunur. Kalın sesli harften sonra (ly) gibi okunacaktır. Kendinden önceki harf kalınsa onunla birlikte kalın-siyah yazıyla yazılmıştır.

   Med (uzatma) işâreti: Bir elif miktarı med (â, î, û) şeklinde gösterilmiştir. Dört elif miktarı med (â, î, û) şeklinde gösterilmiştir.

   Altı çizgili h boğazdan hırıltılı olarak çıkarılacak,

   Altı çizgili s ve z harfleri peltek okunacaktır.

   DİKKAT: Elinizdeki bu kitapta âyet-i kerime, hadis-i şerif ve dua gibi mübarek metinler olması dolayısıyla yere atılmamasını ve hürmette kusur edilmemesini ehemmiyetle hatırlatırız.

   FİHRİST
   DİNİMİZ İSLÂM 5
   İMÂN 6
   İmân’ın Şartları 7
   Allâhü Teâla’ya İmân 7
   Sıfât-ı Zâtiyye 7
   Sıfât-ı Sübûtiyye 8
   Meleklere İmân 9
   Kitaplara İmân 10
   Peygamberlere İmân 11
   Peygamberimiz 13
   Ashâb-ı Kirâm 18
   Âhiret Gününe İmân 20
   Kader ve Kazâya İmân 21
   İrâde-i Cüz’iyye 21
   Kader, Kazâ, Rızık 23
   Edille-i Şer’iyye 28
   Muhtasar İlmihal
   Mezhebler 29
   İSLÂMIN ŞARTLARI 31
   Kellme-i Şehâdet 31
   Ef’âl-i Mükellefin 32
   Namaz 35
   Hadesten Tahâret 35
   Abdest 36
   Abdest Nasıl Alınır 38
   Gusül 41
   Teyemmüm 44
   Kadınlara Mahsus Hâller 47
   Necâsetten Tahâret 50
   Setr-i Avret 51
   İstikbâl-i Kıble 51
   Vakit 51
   Niyet 52
   Ezan ve Kâmet 53 
   İftitâh Tekbîri, Kıyâm, Kırâat 55
   Namazda Okunan Bâzı Sûre ve Âyetler 56
   Namazda Okunan Bâzı Duâlar 66
   Salevât-ı Şerîfeler 68
   Rükû, Secde, Ka’de-i Ahîre 71
   Namazın Vâcipleri 72
   Namazın Sünnetleri 73
   Namazın Mekruhları 75
   Namazı Bozan Şeyler 78
   Namaz Nasıl Kılınır 79
   Beş Vakit Namaz 84
   Sehiv Secdesi 88
   Cumâ Namazı 89
   Bayram Namazı 91
   Kazâ Namazları 92
   Bâzı Nâfile Namazlar 94
   Abdest ve Namaz Fotoğrafları 97
   Cenâze Bahsi 129
   Muhtasar İlmihal
   Sefer Bahsi 137
   Mübârek Gecelerde Yapılacak ibâdetler 141
   Oruç 145
   Sadaka-ı Fıtır, Terâvih Namazı 149
   Zekât 150
   Öşür 150
   Hac 152
   Kurban 153
   Günah ve Başlıca Günahlar 155
   Tevbe ve İstiğfâr 156
   Cihad 160
   Bâzı Duâlar 162
   Salevât-ı Şerîfeler 168
   Hatim Duâsı 171
   32 Farz 173
   54 Farz 175
   Bâzı Dinî Suâller 179
    
   Diğer Özellikler
   Stok KoduMuhtasar İlmihal Fazilet
   MarkaFazilet Neşriyat
   Stok DurumuVar
   Anasayfa l Müşteri Hizmetleri | Gizlilik Sözleşmesi l Kadife Yasin kitapları l Özel Ciltli Yasin Kitapları l Kız Bebek Mevlüdü l Erkek Bebek Mevlüdü

   Mevlüt Hediyeleri

   Mevlütler, Müslümanların bir araya gelmelerine vesile olan güzel toplantılardır. Mevlütlerde dostlar İslamiyet’in keyfine birlikte ulaşırken, birbirlerini de memnun etmektedirler. Mevlütlerde dostların birbirlerine hediyeler vermesi de oldukça doğru ve ahlaki bir davranıştır. Bu sayede arkadaşlık bağı güçlenecektir. Sitemiz, www.hesaplikitap.com  mevlütlerde hediye etmeniz için sizlere uygun mevlüt hediyelerini satışa sunmaktadır. Siz de mevlüt hediye setleri alarak sünnet, hac, vefat veya doğum için düzenlediğiniz bu güzel etkinliği farklı bir hale getirebilirsiniz.
   Mevlüt hediye setleri genel anlamda birçok ürünü içinde barındırmaktadır. Bu setlerde seccade, tesbih, Yasin kitabı ve hediyelik kutu görmeniz oldukça normaldir. Namaz kılamayan ve kılmaya niyet eden dostlarınız için de harika bir armağan olan Mevlüt hediye setleri, etkinliklerinizde rahatlıkla sipariş verebileceğiniz bir üründür. Dilerseniz toplu alım seçeneğiyle mevlüte gelen bütün sevdiklerinize mevlüt hediye seti verebilirsiniz.
   Mevlüt hediye setleri içerisinde bulunan Yasin-i Şerif kitapları, 99 taneli gül kokulu tesbih, seccade, takke, yazma, tül kese, lokumn kutusu, resimli ayatli magnet ve bir çok altarnatif hediye ler mevcuttur.
   Sitemiz, www.hesaplikitap.com Müslüman mümin kardeşlerimize her daim en güzel ve en kaliteli ürünleri sunmaya çalışmaktadır. Mevlütler için özel olarak hazırladığımız bu setlerde, istediğiniz tüm ürünleri kolaylıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda toplu alım gerçekleştirmek isteyen müminler de sitemizden yararlanarak sipariş verebilir, hiçbir prosedürle uğraşmadan ürünleri teslim alabilirler. Her daim uygun fiyat ve kaliteli ürün anlayışıyla hareket eden sitemizde farklı mevlüt hediyelikleri yer almaktadır.
   www.hesaplikitap.com sitesi, müşterilerini her daim memnun etmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda satışa çıkardığımız hediye setleri, uygun fiyatlar uygulayacağız. Böylelikle bütçesi kısıtlı olan misafirlerimiz de rahatlıkla alışverişlerini yapabilir ve toplu sipariş verebilirler. Bununla birlikte ödeme kolaylıkları da barındıran sitemiz, kredi kartı, EFT ve kapıda ödeme kolaylığıda sunmaktadır. Sizler de bizi tercih ederek kaliteli malzemeden üretilmiş en güzel ürünleri en makul fiyatlarla satın alabilirsiniz.

   yasin kitabı, bebek mevlüdü hediyesi, kadife Yasin kitabı, toptan Yasin kitabı, taptan yasin kitabı, kişiye özel yasin, isimli yasin kitabı, isimli çikolata, toptan kadife yasin

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.