• Tüm Kategoriler
  • Muhtasar İhya u Ulumiddin İmam Gazali

   Fiyat:
   80,00 TL
   İndirimli Fiyat (%37,5) :
   50,00 TL
   Kazancınız 30,00 TL
   Havale / EFT:
   49,00 TL
   9,17 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Sınırlı Sayıda

   Muhtasar İhya u Ulumiddin İmam Gazali

   Allame cemaleddin El Kasimi

   Sayfa Sayısı595
   Kağıt TürüKitap Kağıdı
   Ebat16 x 24,5
   DilTürkçe, Arapça
   Cilt DurumuCiltli
   Baskı1
   Basım Yılı2018
    
   ÜRÜN ÖNERİLERİ
   "...Şu da açıktır ki genele öğüt veren kişi zekâsının genişliğine ve kuvvetli kabiliyetine rağmen hatırlattığı konuları belirlerken zorluk çekmektedir. Eğer hedefi önünde belirgin olursa hafızası da o oranda tedarikli ve sağlam olur.

   Peki bu sağlam ve tedarikli mevzuları ihtiva eden eser nerededir?
   Ben genele öğüt olması için te'lif edilen hiçbir eserde bütün şartlara haiz ve meseleyi hakkıyla ele alan manaları anlaşılır ibareleri ve ehemmiyetli noktaları idrak edilebilen ve genelin ihtiyaçlarına kifayet edip eksiksiz olarak malumatları cem etmiş bir eser göremedim. O ki meselelerin teferruatına girmemiş talep eden için içindekileri elde etmesi kolay öğüt verenin yardımcısı ve basiret nazarıyla bakanı hidayet edecek bir kitapken ben onu bulamadım. Ve ben başarının o hoş esintilerini umarak dikkatle beklerken uzun yıllar süren tedris çalışmaları esnasında gördüğüm o nefis kitaplar içerisinde müminlere yapılacak öğütler açısından en faydalı olan mevzuların "İhyâu Ulûmi'd Dîn"de olduğunu tespit ettim. Bu kitap Allame İmam Hüccetulislam Ebu Hâmid Muhammed b. Muhammed el-Gazâli et-Tûsî'nin eseridir Allah ona rahmet eylesin ve ondan razı olsun."
   Allâme Cemaleddin el-Kâsimî
   Tercümeye esas alınan nüsha Dâru'n Nefâis yayınlarının 1981'de yayınladığı birinci baskısıdır. Eseri Allame Cemaleddin el-Kâsimi'nin oğlu Şeyh Zâfir el-Kâsimi'nin ricası üzerine Şeyh Âsım et-Tayyar tahkik etmiştir. Şeyh Âsım et-Tayyar bu çalışmasını Cemaleddin el-Kasimi'nin vefakâr talebelerinden olan babasının ruhuna ithaf etmektedir.
   Dipnotlarda verilen kaynaklar Âsım et-Tayyâr'ın tahkikinden nakledilmiştir. Muhakkik zayıflığına işaret ettiği rivayetleri Hafız el-İrâkî'nin İhya üzerine yaptığı "el-Muğnî an Hamli'l Esfâri fi'l Esfâr" isimli çalışmasından nakletmiştir.
   Not: İmam el-Kâsimî eserin asıl metnine iki ayrı yerde iki âlimin sözüyle eklemede bulunmuştur. Bazı yerlerde de kendi ifadelerini ilave etmiştir ki yeri geldikçe dipnotlarda bunlara işaret edilecektir. Ayrıca onun haşiye olarak kaydettiği ifadeleri dipnotta "Cemaleddin el-Kasimi der ki" şeklinde nakledilecektir.
    
   Diğer Özellikler
   Stok KoduMuhtasar İhya
   Markaitisam Yayınları
   Stok DurumuVar
   Anasayfa l Müşteri Hizmetleri | Gizlilik Sözleşmesi l Kadife Yasin kitapları l Özel Ciltli Yasin Kitapları l Kız Bebek Mevlüdü l Erkek Bebek Mevlüdü

   Mevlüt Hediyeleri

   Mevlütler, Müslümanların bir araya gelmelerine vesile olan güzel toplantılardır. Mevlütlerde dostlar İslamiyet’in keyfine birlikte ulaşırken, birbirlerini de memnun etmektedirler. Mevlütlerde dostların birbirlerine hediyeler vermesi de oldukça doğru ve ahlaki bir davranıştır. Bu sayede arkadaşlık bağı güçlenecektir. Sitemiz, www.hesaplikitap.com  mevlütlerde hediye etmeniz için sizlere uygun mevlüt hediyelerini satışa sunmaktadır. Siz de mevlüt hediye setleri alarak sünnet, hac, vefat veya doğum için düzenlediğiniz bu güzel etkinliği farklı bir hale getirebilirsiniz.
   Mevlüt hediye setleri genel anlamda birçok ürünü içinde barındırmaktadır. Bu setlerde seccade, tesbih, Yasin kitabı ve hediyelik kutu görmeniz oldukça normaldir. Namaz kılamayan ve kılmaya niyet eden dostlarınız için de harika bir armağan olan Mevlüt hediye setleri, etkinliklerinizde rahatlıkla sipariş verebileceğiniz bir üründür. Dilerseniz toplu alım seçeneğiyle mevlüte gelen bütün sevdiklerinize mevlüt hediye seti verebilirsiniz.
   Mevlüt hediye setleri içerisinde bulunan Yasin-i Şerif kitapları, 99 taneli gül kokulu tesbih, seccade, takke, yazma, tül kese, lokumn kutusu, resimli ayatli magnet ve bir çok altarnatif hediye ler mevcuttur.
   Sitemiz, www.hesaplikitap.com Müslüman mümin kardeşlerimize her daim en güzel ve en kaliteli ürünleri sunmaya çalışmaktadır. Mevlütler için özel olarak hazırladığımız bu setlerde, istediğiniz tüm ürünleri kolaylıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda toplu alım gerçekleştirmek isteyen müminler de sitemizden yararlanarak sipariş verebilir, hiçbir prosedürle uğraşmadan ürünleri teslim alabilirler. Her daim uygun fiyat ve kaliteli ürün anlayışıyla hareket eden sitemizde farklı mevlüt hediyelikleri yer almaktadır.
   www.hesaplikitap.com sitesi, müşterilerini her daim memnun etmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda satışa çıkardığımız hediye setleri, uygun fiyatlar uygulayacağız. Böylelikle bütçesi kısıtlı olan misafirlerimiz de rahatlıkla alışverişlerini yapabilir ve toplu sipariş verebilirler. Bununla birlikte ödeme kolaylıkları da barındıran sitemiz, kredi kartı, EFT ve kapıda ödeme kolaylığıda sunmaktadır. Sizler de bizi tercih ederek kaliteli malzemeden üretilmiş en güzel ürünleri en makul fiyatlarla satın alabilirsiniz.


   yasin kitabı hediyelik, yasin kitabı bağışlama duası, yasin kitabı bebek mevlüdü, yasin kitabı büyük, yasin kitabı cenaze, yasin kitabı elmalı hamdi, toptan yasin kitabı fiyatları, yasin kitab, yasin kitabı mevlüt, yasin kitabı mevlüt için, yasin kitabı orta boy, hediyelik yasin kitabı, mevlüt hediyesi yasin, mevlüt hediyesi tesbih, mevluthediyesi, mevlüt hediyesi yasin tesbih, cenaze mevlüt hediyesi, mevlüt dagitmalik hediyeler, mevlüt dagitmalik hediye, mevlüt hediyeleri sepeti, mevlüt hediyesi yasini şerif, mevlüt hediyeleri toptan, vefat mevlüt hediyesi, mevlitte ne hediye verilir, isimli kadife Yasin, kadife yasin kitabı ve tesbih, kadife yasin kitabı toptan satış, kadife yasin kitabı toptan, kadife yasin kitabı en ucuz, kadife yasin kitabı fiyatı, yasin kitabı kadife, kadife kaplı yasin kitabı çanta boy, bebek mevlüdü kadife yasin kitabı, hediyelik kadife yasin kitabı, isme özel kadife Yasin, kadife kaplı yasin kitabı

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.