Yasin Kitabı-Mevlüt Hediyesi-Kadife Yasin Kitabı-Toptan Yasin Kitabı-Bebek Mevlüdü-Hac Umre Hediyesi-Kişiye Özel Yasin Kitabı-Vefat Mevlüdü hediyesi-Dini Sunumluklar-isimli kadife Yasin Kitabı

Misvak Kutusu Taze Tatlı Misvak

Fiyat:
35,00 TL
Havale / EFT:
33,60 TL
6,65 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Misvak Kutusu Taze Tatlı Misvak

SÜNNETE YAPIŞMANIN EHEMMİYETİ

       Bizim; “Ümmetimin fesadı zamanında bir sünnetime yapışana 100 şehit sevabı verilir” Hadis–i Şerif’inin müjdesine sığınmaktan başka yolumuz yok. çünkü biz, sünnetleri kınayanların kınamasından korkarak ve nefsimize ağır gelişinden terk eder olduk.
 
       Bu vechile en çok Hadis–i Şerif rivayet edilen, Resulullah (sav) Efendimizin çok önem verdiği amellerin başında gelen “misvak” sünnetinin, bilinen–bilinmeyen, yanlış bilinen yönlerini inceledik.
 
       Objektif bilim adamları, uzman doktorlar, tıpla ilgili sahih Hadis–i Şeriflerin modern laboratuarlardaispat edildiğini ifade ediyorlar. Aklı, bilimi rehber kabul eden bilim adamlarımız, din fobisinden kurtularak Resulullah (sav) Efendimizin tıpla ilgili sahih Hadis–i Şeriflerini modern bilimin metotlarıyla inceleyecek olurlarsa; onlar da tıpla, sahih hadis–i şeriflerin örtüştüğü gerçeğini göreceklerdir. Yüce dinimiz İslam’ın akıl, mantık ve bilimin zıddı bir şey olmadığına şahit olacaklardır. Hele konumuz olan misvağı inceleyen bir diş doktoru, bilim adamı, diş ve ağız hijyenine vâkıf olduğundan dolayı biz de böyle bir diş temizleme aleti arıyorduk diyebilecektir. İsviçre’de misvaktan diş macunu yapılması boşuna bir şey değildir. Hindistan ve Endonezya’da da misvak özlü diş macunu yapılmaktadır.
 

MİSVAK NASIL TEMİZLİYOR?

 
       Toplamış olduğumuz çalışmalar misvağın (Salvadora Persica) bilimsel bir diş temizleme aleti olduğunu ispat ediyor. Bunu Amerika’da, Hindistan’da, Kuveyt’te, Suudi Arabistan’da üniversitelerde yapılmış bilimsel çalışmalarla açıklayacağız.
 
       Eğer bu çubuk “misvak” tesadüfen dişleri temizlese bir–iki kere temizler. Binlerce yıldır başarıyla milyarlarca insan bu ağaç çubuğunu kullanmaz. Misvak çubukları; sadece dişleri temizlemekle kalmıyor sağlığın korunmasında da yardımcı oluyor.
 
      Petri kabında ağar kültür metodu ile yapılan bilimsel deneylerde; diş çürümesini yapan S. Mutans mikrobunu misvak özündeki B.İ.T. bileşiği öldürüyor.
 
      Yine misvak özünün, anti ülserojen olduğu, pankreası, tükürük bezini, asit üretimi üzerindeki müspet etkileri insan sağlığı için çok önemlidir.
 
       Misvağın; diş temizleme aleti manasına geldiğini bilmek, bizi bağnazlıktan korur. İslam’da asıl olan Dişlerin temizlenmesidir. Dişler faydalı her tür nesne ile temizlenebilir. Fakat misvağın verdiği şifayı, sevabı, temizliği hiçbir şey veremez.
 
        Diş temizliği fıtratın sünnetidir. İnsanlık var oldukça bu sünnet yaşayacaktır.
 
      “Ölümden başka her derde devadır” denilen bir çok bitki üzerinde, din fobisini bırakıp hadisleri bir kaynak kabul ederek bilimsel araştırmalar yaparak, ülkemizde de ilaç sanayisini niçin kurmayalım.
 
       Mütedeyyin biyolog ve klinik sahiplerini de sünneti savunmaya, ellerindeki imkanları ile Resulullah (sav) Efendimizin sağlıkla ilgili Hadis–i Şerifleri üzerinde araştırmalar yapmaya davet ediyorum”.
 

 MİSVAK NELERE FAYDALI?
 

1. İhtiyarlığı yavaşlatır,

2. Allah’ı razı eder,

3. Melekleri sevindirir, sevapları artırır,

4. Sırattan çabuk geçmeye yardımcı olur,

5. Hitabeti güzelleştirir,

6. Kekemeliğe faydalıdır,

7. Sesi güzelleştirir,

8. Yüzü güzelleştirir,

9. Hazmı kolaylaştırır, vücud hararetini giderir,

10. Kalp ve mide sinirlerini kuvvetlendirir,

11. Mideyi düzeltir,

12. Bedeni kuvvetlendirir,

13. Peygamber (sav) efendimizin Havz–ı kevserinden içmek nasip olur,

14. Misvak kullanan dünyadan temiz olarak çıkar,

15. Misvak kullanana Peygamberimiz (sav) mağfiret diler.

Diğer Özellikler
Stok KoduKut-Misv
MarkaMerve Kitabevi
Stok DurumuVar
Anasayfa l Müşteri Hizmetleri | Gizlilik Sözleşmesi l Kadife Yasin kitapları l Özel Ciltli Yasin Kitapları l Kız Bebek Mevlüdü l Erkek Bebek Mevlüdü

Mevlüt Hediyeleri

Mevlüdler, Müslümanların bir araya gelmelerine vesile olan güzel toplantılardır. Mevlütlerde dostlar İslamiyet’in keyfine birlikte ulaşırken, birbirlerini de memnun etmektedirler. Mevlütlerde dostların birbirlerine hediyeler vermesi de oldukça doğru ve ahlaki bir davranıştır. Bu sayede arkadaşlık bağı güçlenecektir. Sitemiz, www.hesaplikitap.com  mevlütlerde hediye etmeniz için sizlere uygun mevlüt hediyelerini satışa sunmaktadır. Siz de mevlüt hediye setleri alarak sünnet, hac, vefat veya doğum için düzenlediğiniz bu güzel etkinliği farklı bir hale getirebilirsiniz.
Mevlüt hediye setleri genel anlamda birçok ürünü içinde barındırmaktadır. Bu setlerde seccade, tesbih, Yasin kitabı ve hediyelik kutu görmeniz oldukça normaldir. Namaz kılamayan ve kılmaya niyet eden dostlarınız için de harika bir armağan olan Mevlüt hediye setleri, etkinliklerinizde rahatlıkla sipariş verebileceğiniz bir üründür. Dilerseniz toplu alım seçeneğiyle mevlüte gelen bütün sevdiklerinize mevlüt hediye seti verebilirsiniz.
Mevlüt hediye setleri içerisinde bulunan Yasin-i Şerif kitapları, 99 taneli gül kokulu tesbih, seccade, takke, yazma, tül kese, lokumn kutusu, resimli ayatli magnet ve bir çok altarnatif hediye ler mevcuttur.
Sitemiz, www.hesaplikitap.com Müslüman mümin kardeşlerimize her daim en güzel ve en kaliteli ürünleri sunmaya çalışmaktadır. Mevlidler için özel olarak hazırladığımız bu setlerde, istediğiniz tüm ürünleri kolaylıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda toplu alım gerçekleştirmek isteyen müminler de sitemizden yararlanarak sipariş verebilir, hiçbir prosedürle uğraşmadan ürünleri teslim alabilirler. Her daim uygun fiyat ve kaliteli ürün anlayışıyla hareket eden sitemizde farklı mevlüt hediyelikleri yer almaktadır.
www.hesaplikitap.com sitesi, müşterilerini her daim memnun etmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda satışa çıkardığımız hediye setleri, uygun fiyatlar uygulayacağız. Böylelikle bütçesi kısıtlı olan misafirlerimiz de rahatlıkla alışverişlerini yapabilir ve toplu sipariş verebilirler. Bununla birlikte ödeme kolaylıkları da barındıran sitemiz, kredi kartı, EFT ve kapıda ödeme kolaylığıda sunmaktadır. Sizler de bizi tercih ederek kaliteli malzemeden üretilmiş en güzel ürünleri en makul fiyatlarla satın alabilirsiniz.

yasin kitabı, bebek mevlüdü hediyesi, kadife Yasin kitabı, toptan Yasin kitabı, taptan yasin kitabı, kişiye özel yasin, isimli yasin kitabı, isimli çikolata, toptan kadife yasin

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.