• Tüm Kategoriler
  • Marifetname 2 Cilt Karton Kapak Erzurumlu İbrahim Hakkı 

   Marifetname 2 Cilt Karton Kapak Erzurumlu İbrahim Hakkı 
   Görsel 1
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Marifetname (2 Cilt Karton Kapak)
   Erzurumlu İbrahim Hakkı 

   HİKMET NEŞRİYAT 

   Bu kitap adı üstünde Marifetname, yani bilgi kitabıdır; bir İslam ansiklopedisidir. Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri onu, insan yaradanını bilsin de kulluk vazifesini yapsın diye yazmıştır. Ancak kitabına başlarken kendisininde dediği gibi, yaradanı bilmek için evvela kulun kendini bilmesi lazımdır. Kendisini bilmesi için de bedenini bilmesi, onu bilmek için de bu alemi bilmek gerekmektedir. Alemi bilmek ise hakiki ilimlere bağlıdır. Demek oluyor ki bu iş bir takım bilgiler silsilesine raptedilmiştir. Bu sebepten hazret-i müellif bu eserde hesaptan, astronomiden, hikmetten, anatomiden, ahlaktan, hayattan memattan, mebdeden meaddan, arş-ı a'ladan ve melekten, hasılı Allah Teala'nın layıkiyle bilinmesine yardımcı gördüğü her ilimden tasavvufi bir üslupla bahsetmiş; eser adeta bir İslam ansiklopedisi olmuştur. Marifetname yıllar boyudur dillere destandır. Fakat maalesef şöhreti derecesinde ondan istifade edilememiştir. Çünkü gerek içindeki muhtelif ulumu fünu'nun çetin mevzuları, gerekse üslubunun ağırlığı buna hayli mani olmuştur.

   Şayan-ı Şükrandır ki, son yıllarda bu mühim eserle meşgul olarak onu sadeleştirmeye çalışanlar görülmektedir. Bu cümleden olmak üzere talebemden Durali Yılmaz ile Hüsnü Kılıç'ın sadeleştirdikleri bu nüsha görmem için banagetirildi. Bazı yerlerini aslı ile karşılaştırarak okudum ve beğendim. Çok güzel olmuş!.. Hatta bazılarının sadeleştirdikleri nüshalarla bunun sahife sayısına baktım, aynı ebatla olmakla beraber bunun diğerlerinden 400 sahife kadar fazlalığı olduğunu gördüm. Bu gösteriyor ki, diğerlerinden tasarruflar yapılmıştır. Bunda ise öyle bir şey yoktur., metne harfiyyen sadık kalınmıştır. Başka bir diyeceğim yoktur. Şimdi artık bütün gençlerimize ve ihtiyarlarımıza bu kıymetli eseri okumak kalmıştır. Allah cümlesinin feyizlerini artırsın. Sadeleştirenleri ve yayınevi sahibini bu güzel mavaffakiyetlerinden dolayı tebrik eder, daha nice güzel eserler için kendilerine Cenab-ı Hak'tan nusretler niyaz ederim.

   Yayın Tarihi    2012-01-01
   ISBN    9752907614
   Baskı Sayısı    1. Baskı
   Dil    TÜRKÇE
   Sayfa Sayısı    1173
   Cilt Tipi    Karton Kapak
   Kağıt Cinsi    Kitap Kağıdı
   Boyut    13.5 x 19.5 cm
    
   Diğer Özellikler
   Stok KoduMarifetname Hikmet
   MarkaHikmet Neşriyat
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   Anasayfa l Müşteri Hizmetleri | Gizlilik Sözleşmesi l Kadife Yasin kitapları l Özel Ciltli Yasin Kitapları l Kız Bebek Mevlüdü l Erkek Bebek Mevlüdü

   Mevlüt Hediyeleri

   Mevlütler, Müslümanların bir araya gelmelerine vesile olan güzel toplantılardır. Mevlütlerde dostlar İslamiyet’in keyfine birlikte ulaşırken, birbirlerini de memnun etmektedirler. Mevlütlerde dostların birbirlerine hediyeler vermesi de oldukça doğru ve ahlaki bir davranıştır. Bu sayede arkadaşlık bağı güçlenecektir. Sitemiz, www.hesaplikitap.com  mevlütlerde hediye etmeniz için sizlere uygun mevlüt hediyelerini satışa sunmaktadır. Siz de mevlüt hediye setleri alarak sünnet, hac, vefat veya doğum için düzenlediğiniz bu güzel etkinliği farklı bir hale getirebilirsiniz.
   Mevlüt hediye setleri genel anlamda birçok ürünü içinde barındırmaktadır. Bu setlerde seccade, tesbih, Yasin kitabı ve hediyelik kutu görmeniz oldukça normaldir. Namaz kılamayan ve kılmaya niyet eden dostlarınız için de harika bir armağan olan Mevlüt hediye setleri, etkinliklerinizde rahatlıkla sipariş verebileceğiniz bir üründür. Dilerseniz toplu alım seçeneğiyle mevlüte gelen bütün sevdiklerinize mevlüt hediye seti verebilirsiniz.
   Mevlüt hediye setleri içerisinde bulunan Yasin-i Şerif kitapları, 99 taneli gül kokulu tesbih, seccade, takke, yazma, tül kese, lokumn kutusu, resimli ayatli magnet ve bir çok altarnatif hediye ler mevcuttur.
   Sitemiz, www.hesaplikitap.com Müslüman mümin kardeşlerimize her daim en güzel ve en kaliteli ürünleri sunmaya çalışmaktadır. Mevlütler için özel olarak hazırladığımız bu setlerde, istediğiniz tüm ürünleri kolaylıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda toplu alım gerçekleştirmek isteyen müminler de sitemizden yararlanarak sipariş verebilir, hiçbir prosedürle uğraşmadan ürünleri teslim alabilirler. Her daim uygun fiyat ve kaliteli ürün anlayışıyla hareket eden sitemizde farklı mevlüt hediyelikleri yer almaktadır.
   www.hesaplikitap.com sitesi, müşterilerini her daim memnun etmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda satışa çıkardığımız hediye setleri, uygun fiyatlar uygulayacağız. Böylelikle bütçesi kısıtlı olan misafirlerimiz de rahatlıkla alışverişlerini yapabilir ve toplu sipariş verebilirler. Bununla birlikte ödeme kolaylıkları da barındıran sitemiz, kredi kartı, EFT ve kapıda ödeme kolaylığıda sunmaktadır. Sizler de bizi tercih ederek kaliteli malzemeden üretilmiş en güzel ürünleri en makul fiyatlarla satın alabilirsiniz.


   yasin kitabı hediyelik, yasin kitabı bağışlama duası, yasin kitabı bebek mevlüdü, yasin kitabı büyük, yasin kitabı cenaze, yasin kitabı elmalı hamdi, toptan yasin kitabı fiyatları, yasin kitab, yasin kitabı mevlüt, yasin kitabı mevlüt için, yasin kitabı orta boy, hediyelik yasin kitabı, mevlüt hediyesi yasin, mevlüt hediyesi tesbih, mevluthediyesi, mevlüt hediyesi yasin tesbih, cenaze mevlüt hediyesi, mevlüt dagitmalik hediyeler, mevlüt dagitmalik hediye, mevlüt hediyeleri sepeti, mevlüt hediyesi yasini şerif, mevlüt hediyeleri toptan, vefat mevlüt hediyesi, mevlitte ne hediye verilir, isimli kadife Yasin, kadife yasin kitabı ve tesbih, kadife yasin kitabı toptan satış, kadife yasin kitabı toptan, kadife yasin kitabı en ucuz, kadife yasin kitabı fiyatı, yasin kitabı kadife, kadife kaplı yasin kitabı çanta boy, bebek mevlüdü kadife yasin kitabı, hediyelik kadife yasin kitabı, isme özel kadife Yasin, kadife kaplı yasin kitabı

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.