Yasin Kitabı-Mevlüt Hediyesi-Kadife Yasin Kitabı-Toptan Yasin Kitabı-Bebek Mevlüdü-Hac Umre Hediyesi-Kişiye Özel Yasin Kitabı-Vefat Mevlüdü hediyesi-Dini Sunumluklar-isimli kadife Yasin Kitabı

Kitabül Bahri l- Maarif Şakkül- Arz

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Kitabul Bahri l-Maarif Şakkul-Arz


Ürün Özellikleri :

Yayınevi : Esma Yayınları
Kapak Kalitesi : Kalın Kapak
Sayfa Kalitesi : 2.Hamur
Sayfa Sayısı : 471
Ebat : 17 x24 cm

ÖNSÖZ

Elhamdu lillalıi Rabbi’l-alemîn. Essalatu vesselâmu ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.
Üstazlar ve meşayih-i izam efendilerimizden rivayettir ki bu ilm-i havas, iksir-i a’zamdır. Her hususta insanı her maksuduna mülakat ettirir. Zira dünyada ne kadar evrad ve ezkâr ve efsun ve dua ve vefk ve tılsımat ve azimet ve havas varsa cümlesi Cenabı Vacibul vücûd hazretlerinden bir münacattır. Ve üstazlar demişler ki her münecatm dergâh-ı Rabbi’l-İzzette kabul olmasına dahi nice şart vardır ki bu şartlarla harekât eylemek lâzımdır. Eğer şart üzre amel edilirse muhakkak Dergâh-ı Rabbi’l-İzzette de¬rhal kabul olup her maksuduna zafer bulursun. İmdi bu ilme tâlib ve rağıb olan kimselere lâzım olan her husûs şeraitine riayet eylemesi şarttır. İmdi;
Bu kitap derûnunda her ne kadar ilm-i şerif ve havass esma ve tılsımat ve vefk ve havass varsa cümlesinde bir şart ve bir menazil-i seyyare ve bir menazil-i kameriyye kaideleri vardır ki Kur’an-ı Azîmuşşânda “Ay’a da menziller takdir ettik. Nihayet (son menziline) döner, eski hurma salkımı gibi eğri olur!” Yâsîn suresi ayet 39-sadakalla- hu’l-Azim.
Ey talib-i ilm-i ma’rifet bu menazil-i kamer haktır ki ek-seri evliya-i izam efendilerimiz bu saîd olan vakitlerde amel ederlerdi. Hatta Cenabı Teâlâya edilen ibadetlerde dahi saîd ve nahs olan vakitler de vardır ki bunlar da şunlardır:
Mesela, sabah namazı ve sair nafileler hasılı güneş yeni doğarken tuluğda vakt-i kerahattır. Tam zevalde vakt-i kerahattır. Güneş batarken dahi vakt-i kerahattır. İmdi: Allah (c.c.) için edilen ibadetlerde nahs mekruh olduğu gibi bu amellerde dahi said ve nahs ve mekruh zamanlarda amel eylemek caiz olamaz dır.
İmdi: Menazil iki türlüdür.
Birisi: Menazil-i Şemsiyyedir. Yani menazil-i şems Güneş her ay bir burçtan doğduğundan oniki burcu tam bir senede tamam eder. On iki burcu bir senede dolanır. Bu oniki burç üzre devr eder. Menazil-i kamer ise ayın birinci gününden her gün bir burçta bulunur. Meğer menazil-i şems ile müsavi edilirse bir burcu güneş bir ayda devr eder. Kamer iki gün yarımda devr eder.
İmdi: Gelelim on iki burçlara. Bu on iki burçlara mukabil taksim edilen bir de menazil-i seyyare vardır ki beka seyyaresidir denilir.
İmdi Şeyh Muhyiddin-i Arabi Hazretlerinin ve Mari- fetnâme sahibi İbrahim Hakkı Hazretlerinin ilm-i felakiyyatta beyan buyurdukları on burç ile. yedi seyyare-i seb’amn mensup bulunduğunu gösterir.
H. Mustafa Varlı

İÇİNDEKİLER
Önsöz 5
Kitabu Bahrfl-Maarif 7
Menazil-i Seyyare Beyamndadır 12
Babu’l-Muhabbet 18
Akdu’n-Nevm 19
Bab-ı Mecnun 20
Bab-ı Celb 23
Bab-ı Sar’a 24
Bab-ı Muhabbet 26
Bab-ı Simya ....27,34,61,152,157,173,248,252,255,258,312,413
Bab-ı Celb-i Dirhem 29
Bab-ı Celb-i Derahim 32,176,255
Bab-ı Kahriye ve Tedmir 36
Babu’l-İhfa 46
Babu Recmi’d-Dâr 49
Bab-ı Terhîl 51
Bab-ı Kahriyye Tedmir-i Zalim 53
Bab-ı Simya Wsunu 58
Tehyic-i Azim 59
Bab-ı Kabul 65
Akdu’z-Zeker 68
Akdu’l-bevl 70
Babu Simya-i Tahvilât 72
Babu Reddi’d-Dirhem 75
Babu Hatfi Gaib 78
Babu Izharı’d-Dirhem 80
Bab-ı Tayyıl-Arz 82
Bab-ı Red 86
Bab-ı Celb-i Huddam 95
Celbi’d-Daavâtı’l-Mülük es-Seb’a 102
Ayine-i Îskenderî 112
Bab-ı Fethi’l Künûzül-Kübra 118
Hülasa-i Şaku”l-Arz 129
Esma-i Deruğî 133
İbtal-i Sihr Akşamı 136
İbtal-i Sihr-2 138
Hurufat-ı Mu’ceme ve’t-Tılsım 140
İbtal-i Tılsım-3 141
İbtal-i Sihir Efsunu 147
İbtal-i Sihr-4 148
Bab-ı Nakl-i Ma’lûm 154
Bab-ı İzhar-ı Filus 160
Bab-ı Sihr-i Kameriyye-i Simyavî 163
Babu İnkılab 166
İlm-i Cifr-i Simyavî 179
Bab-ı Ahkâm-ı İrkab 186
Sihr-i Cifr-i Cevzevî 189
İlmu’l-Kehfı’l-Kâf 198
Ahkâmu’l Vedûd 217
Bab-ı İhtihdam 224
Ahkâmu’l-Perîzat 231
Bab-ı Celbİ’l-Velade 239
Bab-ı Sarik 242
Bab-ı Kahr Tedmiri 245
Bab-ı îstihdam-ı Simya 262
Bab-ı İstihdam-ı Taberûş 267
Bab-ı İstihdam-ı Muramba’ 272
Da’vatu’l-Celbi’l-Perîzatiyye 280
Havassu’l-Kebîrânî 295
Kitabu Bahri’l-Maarif 471
Bab-ı Celbi’l-İhbar 306
Babu İstihdami’l-Acîb 309
Babu simya-i Fethu’l Akfal Sıracu”l-Envar 316
Bâb-ı Tayyi’l-Menazil-i Siymavî 321
Simya-yı İksir-i İhfa 327
Hatıfu’l-İhfa 332
Hıbetu’l-İhfa 336
Tayyu’l-Menazil-i Felekiyye 34
Babu Celbi’l-Hadim 346
Bâb-ı Calduze 350
Babu Tedvire 354
Babu’l-Hıfz 358
Babu ihfai’l-Hacer 361
Babu Celbi’l-Keys 368
Babu Celbi’l Kabul 372
Bab-ı Hûze 376
Bab-ı Celb-i Câlût 381
Babu Tasrif 385
Babu Sırrı’l-Azîm 388
Bab-ı Celb-i Ervah 392
Babu akdi’l-Kuvve 398
Babu’s-Simya Cifri 400
Babu Simya-yı Azamât 405
Babu Havassu’l-A’zam 410
Babu’l-Garaib-i Simya 416
Babu’l-Makam 420
Bab-ı Celb-i Zuru’l-Musafir 431
Bab-ı Tari’fât 443
Diğer Özellikler
Stok KoduKitabül Bahril Maarif
MarkaEsma Yayınevi
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Anasayfa l Müşteri Hizmetleri | Gizlilik Sözleşmesi l Kadife Yasin kitapları l Özel Ciltli Yasin Kitapları l Kız Bebek Mevlüdü l Erkek Bebek Mevlüdü

Mevlüt Hediyeleri

Mevlüdler, Müslümanların bir araya gelmelerine vesile olan güzel toplantılardır. Mevlütlerde dostlar İslamiyet’in keyfine birlikte ulaşırken, birbirlerini de memnun etmektedirler. Mevlütlerde dostların birbirlerine hediyeler vermesi de oldukça doğru ve ahlaki bir davranıştır. Bu sayede arkadaşlık bağı güçlenecektir. Sitemiz, www.hesaplikitap.com  mevlütlerde hediye etmeniz için sizlere uygun mevlüt hediyelerini satışa sunmaktadır. Siz de mevlüt hediye setleri alarak sünnet, hac, vefat veya doğum için düzenlediğiniz bu güzel etkinliği farklı bir hale getirebilirsiniz.
Mevlüt hediye setleri genel anlamda birçok ürünü içinde barındırmaktadır. Bu setlerde seccade, tesbih, Yasin kitabı ve hediyelik kutu görmeniz oldukça normaldir. Namaz kılamayan ve kılmaya niyet eden dostlarınız için de harika bir armağan olan Mevlüt hediye setleri, etkinliklerinizde rahatlıkla sipariş verebileceğiniz bir üründür. Dilerseniz toplu alım seçeneğiyle mevlüte gelen bütün sevdiklerinize mevlüt hediye seti verebilirsiniz.
Mevlüt hediye setleri içerisinde bulunan Yasin-i Şerif kitapları, 99 taneli gül kokulu tesbih, seccade, takke, yazma, tül kese, lokumn kutusu, resimli ayatli magnet ve bir çok altarnatif hediye ler mevcuttur.
Sitemiz, www.hesaplikitap.com Müslüman mümin kardeşlerimize her daim en güzel ve en kaliteli ürünleri sunmaya çalışmaktadır. Mevlidler için özel olarak hazırladığımız bu setlerde, istediğiniz tüm ürünleri kolaylıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda toplu alım gerçekleştirmek isteyen müminler de sitemizden yararlanarak sipariş verebilir, hiçbir prosedürle uğraşmadan ürünleri teslim alabilirler. Her daim uygun fiyat ve kaliteli ürün anlayışıyla hareket eden sitemizde farklı mevlüt hediyelikleri yer almaktadır.
www.hesaplikitap.com sitesi, müşterilerini her daim memnun etmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda satışa çıkardığımız hediye setleri, uygun fiyatlar uygulayacağız. Böylelikle bütçesi kısıtlı olan misafirlerimiz de rahatlıkla alışverişlerini yapabilir ve toplu sipariş verebilirler. Bununla birlikte ödeme kolaylıkları da barındıran sitemiz, kredi kartı, EFT ve kapıda ödeme kolaylığıda sunmaktadır. Sizler de bizi tercih ederek kaliteli malzemeden üretilmiş en güzel ürünleri en makul fiyatlarla satın alabilirsiniz.

yasin kitabı, bebek mevlüdü hediyesi, kadife Yasin kitabı, toptan Yasin kitabı, taptan yasin kitabı, kişiye özel yasin, isimli yasin kitabı, isimli çikolata, toptan kadife yasin

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.