• Tüm Kategoriler
  • Yasin Kitabı-Mevlüt Hediyesi-Kadife Yasin Kitabı-Toptan Yasin Kitabı-Bebek Mevlüdü-Hac Umre Hediyesi-Kişiye Özel Yasin Kitabı-Vefat Mevlüdü hediyesi-Dini Sunumluklar-isimli kadife Yasin Kitabı

   Kitabül Bahri l- Maarif Şakkül- Arz

   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Kitabul Bahri l-Maarif Şakkul-Arz


   Ürün Özellikleri :

   Yayınevi : Esma Yayınları
   Kapak Kalitesi : Kalın Kapak
   Sayfa Kalitesi : 2.Hamur
   Sayfa Sayısı : 471
   Ebat : 17 x24 cm

   ÖNSÖZ

   Elhamdu lillalıi Rabbi’l-alemîn. Essalatu vesselâmu ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.
   Üstazlar ve meşayih-i izam efendilerimizden rivayettir ki bu ilm-i havas, iksir-i a’zamdır. Her hususta insanı her maksuduna mülakat ettirir. Zira dünyada ne kadar evrad ve ezkâr ve efsun ve dua ve vefk ve tılsımat ve azimet ve havas varsa cümlesi Cenabı Vacibul vücûd hazretlerinden bir münacattır. Ve üstazlar demişler ki her münecatm dergâh-ı Rabbi’l-İzzette kabul olmasına dahi nice şart vardır ki bu şartlarla harekât eylemek lâzımdır. Eğer şart üzre amel edilirse muhakkak Dergâh-ı Rabbi’l-İzzette de¬rhal kabul olup her maksuduna zafer bulursun. İmdi bu ilme tâlib ve rağıb olan kimselere lâzım olan her husûs şeraitine riayet eylemesi şarttır. İmdi;
   Bu kitap derûnunda her ne kadar ilm-i şerif ve havass esma ve tılsımat ve vefk ve havass varsa cümlesinde bir şart ve bir menazil-i seyyare ve bir menazil-i kameriyye kaideleri vardır ki Kur’an-ı Azîmuşşânda “Ay’a da menziller takdir ettik. Nihayet (son menziline) döner, eski hurma salkımı gibi eğri olur!” Yâsîn suresi ayet 39-sadakalla- hu’l-Azim.
   Ey talib-i ilm-i ma’rifet bu menazil-i kamer haktır ki ek-seri evliya-i izam efendilerimiz bu saîd olan vakitlerde amel ederlerdi. Hatta Cenabı Teâlâya edilen ibadetlerde dahi saîd ve nahs olan vakitler de vardır ki bunlar da şunlardır:
   Mesela, sabah namazı ve sair nafileler hasılı güneş yeni doğarken tuluğda vakt-i kerahattır. Tam zevalde vakt-i kerahattır. Güneş batarken dahi vakt-i kerahattır. İmdi: Allah (c.c.) için edilen ibadetlerde nahs mekruh olduğu gibi bu amellerde dahi said ve nahs ve mekruh zamanlarda amel eylemek caiz olamaz dır.
   İmdi: Menazil iki türlüdür.
   Birisi: Menazil-i Şemsiyyedir. Yani menazil-i şems Güneş her ay bir burçtan doğduğundan oniki burcu tam bir senede tamam eder. On iki burcu bir senede dolanır. Bu oniki burç üzre devr eder. Menazil-i kamer ise ayın birinci gününden her gün bir burçta bulunur. Meğer menazil-i şems ile müsavi edilirse bir burcu güneş bir ayda devr eder. Kamer iki gün yarımda devr eder.
   İmdi: Gelelim on iki burçlara. Bu on iki burçlara mukabil taksim edilen bir de menazil-i seyyare vardır ki beka seyyaresidir denilir.
   İmdi Şeyh Muhyiddin-i Arabi Hazretlerinin ve Mari- fetnâme sahibi İbrahim Hakkı Hazretlerinin ilm-i felakiyyatta beyan buyurdukları on burç ile. yedi seyyare-i seb’amn mensup bulunduğunu gösterir.
   H. Mustafa Varlı

   İÇİNDEKİLER
   Önsöz 5
   Kitabu Bahrfl-Maarif 7
   Menazil-i Seyyare Beyamndadır 12
   Babu’l-Muhabbet 18
   Akdu’n-Nevm 19
   Bab-ı Mecnun 20
   Bab-ı Celb 23
   Bab-ı Sar’a 24
   Bab-ı Muhabbet 26
   Bab-ı Simya ....27,34,61,152,157,173,248,252,255,258,312,413
   Bab-ı Celb-i Dirhem 29
   Bab-ı Celb-i Derahim 32,176,255
   Bab-ı Kahriye ve Tedmir 36
   Babu’l-İhfa 46
   Babu Recmi’d-Dâr 49
   Bab-ı Terhîl 51
   Bab-ı Kahriyye Tedmir-i Zalim 53
   Bab-ı Simya Wsunu 58
   Tehyic-i Azim 59
   Bab-ı Kabul 65
   Akdu’z-Zeker 68
   Akdu’l-bevl 70
   Babu Simya-i Tahvilât 72
   Babu Reddi’d-Dirhem 75
   Babu Hatfi Gaib 78
   Babu Izharı’d-Dirhem 80
   Bab-ı Tayyıl-Arz 82
   Bab-ı Red 86
   Bab-ı Celb-i Huddam 95
   Celbi’d-Daavâtı’l-Mülük es-Seb’a 102
   Ayine-i Îskenderî 112
   Bab-ı Fethi’l Künûzül-Kübra 118
   Hülasa-i Şaku”l-Arz 129
   Esma-i Deruğî 133
   İbtal-i Sihr Akşamı 136
   İbtal-i Sihr-2 138
   Hurufat-ı Mu’ceme ve’t-Tılsım 140
   İbtal-i Tılsım-3 141
   İbtal-i Sihir Efsunu 147
   İbtal-i Sihr-4 148
   Bab-ı Nakl-i Ma’lûm 154
   Bab-ı İzhar-ı Filus 160
   Bab-ı Sihr-i Kameriyye-i Simyavî 163
   Babu İnkılab 166
   İlm-i Cifr-i Simyavî 179
   Bab-ı Ahkâm-ı İrkab 186
   Sihr-i Cifr-i Cevzevî 189
   İlmu’l-Kehfı’l-Kâf 198
   Ahkâmu’l Vedûd 217
   Bab-ı İhtihdam 224
   Ahkâmu’l-Perîzat 231
   Bab-ı Celbİ’l-Velade 239
   Bab-ı Sarik 242
   Bab-ı Kahr Tedmiri 245
   Bab-ı îstihdam-ı Simya 262
   Bab-ı İstihdam-ı Taberûş 267
   Bab-ı İstihdam-ı Muramba’ 272
   Da’vatu’l-Celbi’l-Perîzatiyye 280
   Havassu’l-Kebîrânî 295
   Kitabu Bahri’l-Maarif 471
   Bab-ı Celbi’l-İhbar 306
   Babu İstihdami’l-Acîb 309
   Babu simya-i Fethu’l Akfal Sıracu”l-Envar 316
   Bâb-ı Tayyi’l-Menazil-i Siymavî 321
   Simya-yı İksir-i İhfa 327
   Hatıfu’l-İhfa 332
   Hıbetu’l-İhfa 336
   Tayyu’l-Menazil-i Felekiyye 34
   Babu Celbi’l-Hadim 346
   Bâb-ı Calduze 350
   Babu Tedvire 354
   Babu’l-Hıfz 358
   Babu ihfai’l-Hacer 361
   Babu Celbi’l-Keys 368
   Babu Celbi’l Kabul 372
   Bab-ı Hûze 376
   Bab-ı Celb-i Câlût 381
   Babu Tasrif 385
   Babu Sırrı’l-Azîm 388
   Bab-ı Celb-i Ervah 392
   Babu akdi’l-Kuvve 398
   Babu’s-Simya Cifri 400
   Babu Simya-yı Azamât 405
   Babu Havassu’l-A’zam 410
   Babu’l-Garaib-i Simya 416
   Babu’l-Makam 420
   Bab-ı Celb-i Zuru’l-Musafir 431
   Bab-ı Tari’fât 443
   Diğer Özellikler
   Stok KoduKitabül Bahril Maarif
   MarkaEsma Yayınevi
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   Anasayfa l Müşteri Hizmetleri | Gizlilik Sözleşmesi l Kadife Yasin kitapları l Özel Ciltli Yasin Kitapları l Kız Bebek Mevlüdü l Erkek Bebek Mevlüdü

   Mevlüt Hediyeleri

   Mevlütler, Müslümanların bir araya gelmelerine vesile olan güzel toplantılardır. Mevlütlerde dostlar İslamiyet’in keyfine birlikte ulaşırken, birbirlerini de memnun etmektedirler. Mevlütlerde dostların birbirlerine hediyeler vermesi de oldukça doğru ve ahlaki bir davranıştır. Bu sayede arkadaşlık bağı güçlenecektir. Sitemiz, www.hesaplikitap.com  mevlütlerde hediye etmeniz için sizlere uygun mevlüt hediyelerini satışa sunmaktadır. Siz de mevlüt hediye setleri alarak sünnet, hac, vefat veya doğum için düzenlediğiniz bu güzel etkinliği farklı bir hale getirebilirsiniz.
   Mevlüt hediye setleri genel anlamda birçok ürünü içinde barındırmaktadır. Bu setlerde seccade, tesbih, Yasin kitabı ve hediyelik kutu görmeniz oldukça normaldir. Namaz kılamayan ve kılmaya niyet eden dostlarınız için de harika bir armağan olan Mevlüt hediye setleri, etkinliklerinizde rahatlıkla sipariş verebileceğiniz bir üründür. Dilerseniz toplu alım seçeneğiyle mevlüte gelen bütün sevdiklerinize mevlüt hediye seti verebilirsiniz.
   Mevlüt hediye setleri içerisinde bulunan Yasin-i Şerif kitapları, 99 taneli gül kokulu tesbih, seccade, takke, yazma, tül kese, lokumn kutusu, resimli ayatli magnet ve bir çok altarnatif hediye ler mevcuttur.
   Sitemiz, www.hesaplikitap.com Müslüman mümin kardeşlerimize her daim en güzel ve en kaliteli ürünleri sunmaya çalışmaktadır. Mevlütler için özel olarak hazırladığımız bu setlerde, istediğiniz tüm ürünleri kolaylıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda toplu alım gerçekleştirmek isteyen müminler de sitemizden yararlanarak sipariş verebilir, hiçbir prosedürle uğraşmadan ürünleri teslim alabilirler. Her daim uygun fiyat ve kaliteli ürün anlayışıyla hareket eden sitemizde farklı mevlüt hediyelikleri yer almaktadır.
   www.hesaplikitap.com sitesi, müşterilerini her daim memnun etmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda satışa çıkardığımız hediye setleri, uygun fiyatlar uygulayacağız. Böylelikle bütçesi kısıtlı olan misafirlerimiz de rahatlıkla alışverişlerini yapabilir ve toplu sipariş verebilirler. Bununla birlikte ödeme kolaylıkları da barındıran sitemiz, kredi kartı, EFT ve kapıda ödeme kolaylığıda sunmaktadır. Sizler de bizi tercih ederek kaliteli malzemeden üretilmiş en güzel ürünleri en makul fiyatlarla satın alabilirsiniz.

   yasin kitabı, bebek mevlüdü hediyesi, kadife Yasin kitabı, toptan Yasin kitabı, taptan yasin kitabı, kişiye özel yasin, isimli yasin kitabı, isimli çikolata, toptan kadife yasin

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.