Yasin Kitabı-Mevlüt Hediyesi-Kadife Yasin Kitabı-Toptan Yasin Kitabı-Bebek Mevlüdü-Hac Umre Hediyesi-Kişiye Özel Yasin Kitabı-Vefat Mevlüdü hediyesi-Dini Sunumluklar-isimli kadife Yasin Kitabı

Esmaül Hüsna Kitabı Fazileti ve Hikmetleri

Fiyat:
150,00 TL
İndirimli Fiyat (%26,7) :
110,00 TL
Kazancınız 40,00 TL
Havale / EFT:
105,60 TL
20,90 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Esmaül Hüsna Kitabı Fazileti ve Hikmetleri
240 sayfa 20x14 cm Özel Kaliteli Plastik Kapak, Gül Kokulu Kağıt

Fazileti ve Hikmetleriyle ESMA'ÜL HÜSMA


Allah’ın bütün sıfatlarının ( Esmaül-Hüsna) birçok fazileti var.  Birçok dini kitaplara Esmaül Hüsna hakkında göz attığımızda havas ilmiyle uğraşanların, Allah’ın şu sıfatını günlük şu sayıda tesbih ederek veya namazdan sonra su kadar tesbih ederek, belirli gün ve saatlerde tesbih edilirse şu fazileti olduğu anlatılmakta tabiki bunların hepsi denenmiş ve defalarca sonuç alınştır.

Bu yazılara göz atınca hayatımızın her alanına yönelik bize kolaylık sağlayacak, bizi tasarrufa yönlendirecek bilgileri görmekteyiz. Hal böyle olunca onlarca para yatırılarak gidilen yoga derslerine, birçok kişisel gelişim kitabına ne gerek var diyorum, çünkü her konuda cevap verecek bir kaynak çıkıyor karşımıza bu da Esmaül Hüsna, elbette yoga derslerine ve bu kitapları boş verin demeyeceğim çünkü bunlar da sosyal hayatın bir parçası. Buralardan alınılacak birçok bilgi vardır. Anlatmak istediğim Esmaül Hüsna yıda sosyal hayatınıza sokabiceğimizdir.

Esmaü’l – Hüsna

Esmaü’l- Hüsna Allah’ın güzel isimleri demektir. Allah’ın isim ve sıfatları sonsuzdur. Bilinen ve öğretilen 99 ismi vardır. Bu isimlerin her biri, Allah’ın bir özelliğini anlatmaktadır. Aynı zamanda her bir isim insanlar için bir dilek, bir istek kapısı hükmündedir ve insanlara bakmaktadır. İnsanın başına gelen bir sıkıntı, bir ihtiyaç veya bir rahatsızlık sırasında bu isimlerle dua edildiği zaman, yüce Allah’ın dua eden kimseye cevap vermesi, duasını kabul edip isteğini yerine getirmesi umulur. Mesela hastalık anında belli miktarda Ya Şafi ismini zikredip dua edip Allahtan şifa isteyerek; rızık sıkıntısı ve geçim darlığı yaşayan Ya Rezzak ismini zikir ederek dua etmesi gibi…
İnsanların bütün istek ve ihtiyaçlarını Allah’tan istemesi, başı dara düştüğü zaman O’na yalvarıp yakarması kadar doğal bir şey yoktur. Bu nedenle yüce Allah’ın her ismi, insanlara bakmakta ve onlara adeta ilahi bir el gibi uzanmaktadır. Bu duruma işaretle Kur’an-ı Kerim de Hz. İbrahim’in:“Hastalandığım zaman O’dur bana şifa veren” (Şuara suresi, 26-80) dediği kaydedilmiştir. Başka bir ayette ise inanarak dua etmenin önemine işaretle: “Şayet kullarım sana Beni sorarlarsa, muhakkak ki Ben çok yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına karşılık veririm. O halde onlar da Benim davetime koşsunlar. Bana hakkıyla iman etsinler ki, doğruya ulaşabilsinler.” (Bakara suresi, 186) buyurmaktadır.
Hiç şüphesiz Allah (c.c.) bize bizden yakın ve ne söylediğimizi işitmekte, ne istediğimizi bilmektedir. Dua eden kimse inanarak dua etmez ise duası kabul olmaz gayretleri boşa çıkar. Onun için bir başkasının yaptığı dua bile engellere takılır. Bu nedenle ihtiyaç sahibi kendi ihtiyacını ve isteğini bilecek ve isteğinde ısrarlı olacak ve inanarak kalpten dua edecek.
Bunun yanında sebeplere göre hareket edip çalışmak ne kadar gerekliyse bir okadar da duanın önemli olduğu unutulmamalıdır. Sebepleri de yaratan yüce Allah (c.c.) olduğunu unutmadan O’na müracaat etmekte bir mahsur yoktur. Ancak, her şeyi sebepten ibaret görmek yanlıştır. Bir işin olması için bazen sebepler de fayda vermiyor. Mesela:
Bağ ve bahçelerimizdeki meyve ağaçlarında genellikle bir yıl meyve olursa gelecek yıl olmuyor ya da az oluyor. Oysa ağaç aynı ağaç, yer, toprak ve su aynı, güneş aynı,  hava aynı, iklim aynı. Bunun en açık görüldüğü ağaçlar zeytin, badem, ceviz ve asma ağaçlarıdır. Her dönem aynı ölçülerde meyve vermiyorlar. 
Kısacası Allah’ın 99 ismi vardır ki, her birinin bin bir çeşit özellik ve faydası vardır. Bu özelliklerin bir kısmı da insanların istek ve ihtiyaçlarına cevap verme şeklindedir. Bu konuda Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyrulmaktadır:
“En güzel isimler Allah’ındır; O’na onlarla dua edin. O’nun isimlerine ters bir tutum izleyenleri bırakın…” (A’raf suresi,7-180)

Allah’ın Diğer İsimleri

Allah’ın isimleri 99 taneden ibaret değildir. Ayet ve hadislerde bu 99 isimlerden ayrı olarak Allah’a başka isimler de izâfe edilmiştir.
Allah’a izafe edilen diğer bazı isimler şunlardır:
El-Vâhid’in yerine el-Ehad, el-Kahhâr’ın yerine el-Kâhir, eş-Şekûr’un yerine eş-Şâkir; el-Kâfi, ed-Dâim, el-Münevver, es-Sıddık, el-Muhît, el-Karîb, el-Vitr, el-Fâtır, el-Allâm, el-Ekrem, el-Müdebbir, er-Refî’, Zittavl, Zülmeâric, Zülfadl, el-Hallâk, el-Mevlâ, en-Nasîr, el-Gâlib, el-Hannân, el-Mennân...
Kur’ân-ı Kerim’de Allah ismi şerifi 2800 defa zikredilmiştir. Allah isminden sonra Kuran’da en çok zikri geçen isim, Rab ismidir. 960 yerde zikredilmektedir.
Rab isminden sonra, Kuran’da en çok yer alan isimler ise; Rahman, Rahîm ve Malik isimleridir. Fatiha suresinde “Allah” isminden sonra sıra ile zikredilen bu dört ismi şerife, Cenab-ı Hakk’ın Rubûbiyet Sıfatları adı da verilmektedir.
Terbiye etmek, büyütmek, yetiştirmek manalarını ihtiva eden Rab kelimesinin asıl manası: “Bir şey’i derece derece yükselterek, gayesi olan en mükemmele erişinceye kadar kollayan” demektir.


 
Diğer Özellikler
Stok KoduEsmaKitapMerveKitap
MarkaMerve Kitabevi
Stok DurumuVar
Anasayfa l Müşteri Hizmetleri | Gizlilik Sözleşmesi l Kadife Yasin kitapları l Özel Ciltli Yasin Kitapları l Kız Bebek Mevlüdü l Erkek Bebek Mevlüdü

Mevlüt Hediyeleri

Mevlüdler, Müslümanların bir araya gelmelerine vesile olan güzel toplantılardır. Mevlütlerde dostlar İslamiyet’in keyfine birlikte ulaşırken, birbirlerini de memnun etmektedirler. Mevlütlerde dostların birbirlerine hediyeler vermesi de oldukça doğru ve ahlaki bir davranıştır. Bu sayede arkadaşlık bağı güçlenecektir. Sitemiz, www.hesaplikitap.com  mevlütlerde hediye etmeniz için sizlere uygun mevlüt hediyelerini satışa sunmaktadır. Siz de mevlüt hediye setleri alarak sünnet, hac, vefat veya doğum için düzenlediğiniz bu güzel etkinliği farklı bir hale getirebilirsiniz.
Mevlüt hediye setleri genel anlamda birçok ürünü içinde barındırmaktadır. Bu setlerde seccade, tesbih, Yasin kitabı ve hediyelik kutu görmeniz oldukça normaldir. Namaz kılamayan ve kılmaya niyet eden dostlarınız için de harika bir armağan olan Mevlüt hediye setleri, etkinliklerinizde rahatlıkla sipariş verebileceğiniz bir üründür. Dilerseniz toplu alım seçeneğiyle mevlüte gelen bütün sevdiklerinize mevlüt hediye seti verebilirsiniz.
Mevlüt hediye setleri içerisinde bulunan Yasin-i Şerif kitapları, 99 taneli gül kokulu tesbih, seccade, takke, yazma, tül kese, lokumn kutusu, resimli ayatli magnet ve bir çok altarnatif hediye ler mevcuttur.
Sitemiz, www.hesaplikitap.com Müslüman mümin kardeşlerimize her daim en güzel ve en kaliteli ürünleri sunmaya çalışmaktadır. Mevlidler için özel olarak hazırladığımız bu setlerde, istediğiniz tüm ürünleri kolaylıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda toplu alım gerçekleştirmek isteyen müminler de sitemizden yararlanarak sipariş verebilir, hiçbir prosedürle uğraşmadan ürünleri teslim alabilirler. Her daim uygun fiyat ve kaliteli ürün anlayışıyla hareket eden sitemizde farklı mevlüt hediyelikleri yer almaktadır.
www.hesaplikitap.com sitesi, müşterilerini her daim memnun etmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda satışa çıkardığımız hediye setleri, uygun fiyatlar uygulayacağız. Böylelikle bütçesi kısıtlı olan misafirlerimiz de rahatlıkla alışverişlerini yapabilir ve toplu sipariş verebilirler. Bununla birlikte ödeme kolaylıkları da barındıran sitemiz, kredi kartı, EFT ve kapıda ödeme kolaylığıda sunmaktadır. Sizler de bizi tercih ederek kaliteli malzemeden üretilmiş en güzel ürünleri en makul fiyatlarla satın alabilirsiniz.

yasin kitabı, bebek mevlüdü hediyesi, kadife Yasin kitabı, toptan Yasin kitabı, taptan yasin kitabı, kişiye özel yasin, isimli yasin kitabı, isimli çikolata, toptan kadife yasin

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.