Yasin Kitabı-Mevlüt Hediyesi-Kadife Yasin Kitabı-Toptan Yasin Kitabı-Bebek Mevlüdü-Hac Umre Hediyesi-Kişiye Özel Yasin Kitabı-Vefat Mevlüdü hediyesi-Dini Sunumluklar-isimli kadife Yasin Kitabı

El-Ezkâr, Peygamberimiz S.A.V den Duâlar ve Zikirler, İmam-ı Nevevi

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

640 sayfa 13,5x19,5 cm
185,00 TL
120,00 TL
%35,1
512 sayfa 13,5x19,5 cm
185,00 TL
120,00 TL
%35,1
El-Ezkâr, Peygamberimiz S.A.V den Duâlar ve Zikirler, İmam-ı Nevevi

-Duâların Arapça Metni, Türkçe Okunuşu, Mealleri, Faziletleri
"Rasulullah'tan (S.A.V.) Dilinden Dualar ve Zikirler" ismi altında sunduğumuz "El-Ezkar" tercümesi, Hicri 6. yüzyılda yaşayan Büyük Hadis Alimi, Şeyh'ul-İslam ve bugün "Riyazus Salihin" isimli meşhur hadis kitabıyla herkesçe tanınan, İmam Nevevi Hazretlerinin te'lif ettiği bu çok değerli tercüme, dua, edep ve zikirler mevzuunda özlemi çekilen boşluğu doldurmuş olacaktır.eskilerin, bu kitabı alamayanlar hakkında deyim haline getirdikleri şiirleşmiş bir sözü vardır: Sat evini, al Ezkar'ı. Alıp okuduğunuz zaman aynı düşünceye sahip olacağınıza inandığımız bu eser, ma'nevi hayatımızın incisi olacak ve sizleri, "Dua mü'minin silahıdır" Hadis-i Şerifinin sırrına ulaştıracaktır.
Eserin, dikkati çeken en mühim özellikleri olarak:Bütün dua ve zikirlerin kaynağını Hadisi Şeriflerin teşkil etmesi;Bu rivayet edilen hadislerin, kimden rivayet edildiği, hangi hadis kitabından nakledildiği ve hadis kritiğine göre sıhhat derecesinin bildirilmesi,Hadisi şeriflerde geçen dua ve zikirler üzerinde büyük fakih ve alimlerin ince görüşleri ve sonunda en makbul görüşün tebarüz ettirilmesi,Eserin, münhasıran dua ve zikirlerin derlendiği bir dua mecmuası olmaktan ziyade amel edilecek mükemmel bir ibadet kitabı hüviyetini taşımasını zikredebiliriz..."

Yazar: İmam-ı Nevevi
Tercüme: Muhammed Taha
Genel Yayın Yönetmeni: İsmail Çelik
Kapak Tasarım: Sercan Aslan, İrfan Güngörür
Katagori: Dualar ve Zikirler
Sayfa Sayısı: 600
Boyut: 17 x 24 cm 
Basım Yeri: İstanbul
Kapak Türü: Ciltli
Kağıt Türü: Şamua Kağıt
Dili: Türkçe - Arapça

Dua Allah’a yalvarmak, yakarmak, ihtiyaçlarını arzetmek, Ondan yardım istemek, Onu ululamak ve yüceltmek demektir. Dünyada yaratılan her şey Allah’a muhtaçtır ve O’na kulluk etmekle yükümlüdür. Allah’a kulluğumuzun en önemli göstergelerinden biri de duadır. Resulullah’ın (sallallahu aleyhi ve selem) ifadesiyle; "Dua bizzat ibadettir.”  Dua insanın Allah’ın yüceliği karşısında acziyetini itiraf etmesi ve O’nun lütuf ve ihsanını istemesidir.

 Allah Teala mutlaka dualarımıza karşılık verir. nitekim bir ayet-i kerimede şöyle buyrulmaktadır.

"(Ey Muhammad!) Kulları sana beni sorduğunda (söyle onlara) : Ben çok yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm. O halde (kullarım da) benim davetime uysunlar ve bana inansınlar ki, doğru yolu bulsunlar.” 
 İnanan insanlar hiçbir zaman dualarına icabet edilmediğini yanılgısına düşmemelidirler. Allah Teala bütün dualarımızı işitir. Biliriz ki, dualarımızın karşılık bulması ve icabet edilmesi şu şekillerden biri ile olur
 -Ya istediğimiz bizzat gerçekleşir,
-Veya daha hayırlısı verilir,
-Veya bütün dünyada bizzat gerçekleşmese bile ahirette mutlaka karşılık bulur,
-Veya istenen şeyin mukabili olarak dünyadaki bir sıkıntı def edilir.
 Bütün bunlarla birlikte sözlü dualarımızı, fiili dualarımızlabirleştirmeliyiz. Hiçbir emek ve gayret göstermeden Allah Teala’dan bir takım isteklerde bulunmak inancımızla bağdaşmaz.   
Selman-ı Farısi’nin bildirdiği hadis-i şerifte, Resul-i Ekrem (s.a.v): "Muhakkak ki Allahu Teala, huzurunda ellerini uzatıp kendisinden isteyen kulunun o iki elini boş çevirmek haya eder” buyurdu.
Dua ibadettir. Dua; mü’minin silahı, göklerin ve yerin nurudur. Genişlik zamanında çok dua eden kimsenin, bela ve musibet zamanında yaptığı dualarıkabul olur. Dua, ibadetlerin can damarıdır; yer gök dua ile kaimdir. SİTE: 
 Hiçbir sakınma takdiri değiştirmez. Fakat  dua, inmiş ve inmemiş olan şeylere fayda verir. Duanın belayı def etmesi de, kaza ve kaderdir. Kalkan, oka siper olduğu gibi, su, yerden otun yeşermesine sebep olduğu gibi, dua da, Allahu Teala’nın merhametinin gelmesine sebeptir. Bir hadis-i şerifte sevgili Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurur: "Kazai muallakı hiçbir şey değiştiremez. Yalnız  duadeğiştirir ve ömrü yalnız; ihsan, iyilik arttırır.”
 İmam Nevevi (r.a), haklı şöhretiyle İslam alemine malolmuş bu eserinde dua ile ilgili merak ettiğimiz her şeyi anlatmış ve bir mü’mine hayatı boyunca lazım olacak bütün dua çeşitlerini, gerek Resululah’tan gerekse ümmetin yıldızları sahabi-i kiramın ağzında izlere nakletmiştir. Bizler, Şifa Yayınları olarak bu güzide eseri, güzel bir çeviri ile siz kıymetli okuyucularımıza sunmakla gurur duyuyoruz.
Diğer Özellikler
Stok KoduEl Ezkar Şfa
MarkaŞifa Yayınları
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Anasayfa l Müşteri Hizmetleri | Gizlilik Sözleşmesi l Kadife Yasin kitapları l Özel Ciltli Yasin Kitapları l Kız Bebek Mevlüdü l Erkek Bebek Mevlüdü

Mevlüt Hediyeleri

Mevlüdler, Müslümanların bir araya gelmelerine vesile olan güzel toplantılardır. Mevlütlerde dostlar İslamiyet’in keyfine birlikte ulaşırken, birbirlerini de memnun etmektedirler. Mevlütlerde dostların birbirlerine hediyeler vermesi de oldukça doğru ve ahlaki bir davranıştır. Bu sayede arkadaşlık bağı güçlenecektir. Sitemiz, www.hesaplikitap.com  mevlütlerde hediye etmeniz için sizlere uygun mevlüt hediyelerini satışa sunmaktadır. Siz de mevlüt hediye setleri alarak sünnet, hac, vefat veya doğum için düzenlediğiniz bu güzel etkinliği farklı bir hale getirebilirsiniz.
Mevlüt hediye setleri genel anlamda birçok ürünü içinde barındırmaktadır. Bu setlerde seccade, tesbih, Yasin kitabı ve hediyelik kutu görmeniz oldukça normaldir. Namaz kılamayan ve kılmaya niyet eden dostlarınız için de harika bir armağan olan Mevlüt hediye setleri, etkinliklerinizde rahatlıkla sipariş verebileceğiniz bir üründür. Dilerseniz toplu alım seçeneğiyle mevlüte gelen bütün sevdiklerinize mevlüt hediye seti verebilirsiniz.
Mevlüt hediye setleri içerisinde bulunan Yasin-i Şerif kitapları, 99 taneli gül kokulu tesbih, seccade, takke, yazma, tül kese, lokumn kutusu, resimli ayatli magnet ve bir çok altarnatif hediye ler mevcuttur.
Sitemiz, www.hesaplikitap.com Müslüman mümin kardeşlerimize her daim en güzel ve en kaliteli ürünleri sunmaya çalışmaktadır. Mevlidler için özel olarak hazırladığımız bu setlerde, istediğiniz tüm ürünleri kolaylıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda toplu alım gerçekleştirmek isteyen müminler de sitemizden yararlanarak sipariş verebilir, hiçbir prosedürle uğraşmadan ürünleri teslim alabilirler. Her daim uygun fiyat ve kaliteli ürün anlayışıyla hareket eden sitemizde farklı mevlüt hediyelikleri yer almaktadır.
www.hesaplikitap.com sitesi, müşterilerini her daim memnun etmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda satışa çıkardığımız hediye setleri, uygun fiyatlar uygulayacağız. Böylelikle bütçesi kısıtlı olan misafirlerimiz de rahatlıkla alışverişlerini yapabilir ve toplu sipariş verebilirler. Bununla birlikte ödeme kolaylıkları da barındıran sitemiz, kredi kartı, EFT ve kapıda ödeme kolaylığıda sunmaktadır. Sizler de bizi tercih ederek kaliteli malzemeden üretilmiş en güzel ürünleri en makul fiyatlarla satın alabilirsiniz.

yasin kitabı, bebek mevlüdü hediyesi, kadife Yasin kitabı, toptan Yasin kitabı, taptan yasin kitabı, kişiye özel yasin, isimli yasin kitabı, isimli çikolata, toptan kadife yasin

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.