• Tüm Kategoriler
  • Bütün Menkıbeleriyle İstanbul ve Anadolu Evliyaları (2 Cilt Takım)

   Fiyat:
   108,00 TL
   İndirimli Fiyat (%20,1) :
   86,25 TL
   Kazancınız 21,75 TL
   Havale / EFT:
   84,53 TL
   15,81 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda
   Bütün Menkıbeleriyle İstanbul ve Anadolu Evliyaları (2 Cilt Takım)
   Mehmed Emin Yılmaztürk 
   İPEK YAYIN-DAĞITIM 
   Bu eser; asırlardır insanların gönüllerinde taht kurmuş, halk arasında "evliya" diye bilinen Allah dostlarını anlatmaktadır. Ömürlerini ibadet, zikir, adalet, iyilik, hoşgörü ve insanları irşada adamış bu büyük zâtların hayatlarını anlamaya çalıştık. Sadece terâcim-i ahvâl kitaplarının yazdıklarını naklettik. Herhangi bir beyânda bulunmadan bu şeriat, tasavvuf ve ahlak âbidelerinin menâkıbini yâd ettik. Büyük âlim Feridüddîn Attâr hazretleri Tezkiretü'l-Evliyâ isimli meşhur eserinde bu gibi zâtların hayatlarını okumanın lüzumu hakkında şöyle diyor:—" Büyükler dediler ki: Ayet ve hadisler hariç, şeyhlerin (r.a.i sözlerinden daha değerli hiçbir söz yoktur. Çünkü sözleri ezberin ve dedim ki, dedi ki'nin neticesi değil, amelin ve hâlin semeresidir; beyândan değil, iyandandır; tekrardan değil esrardandır; kesbi ilimden değil, ledünnî ilimdendir; dinlemekten değil, coşmaktandır; «babam öğretti» âleminden değil, "beni Rabbim en güzel bir biçimde terbiye etti» âlemindendir.
   Şeyh Ebu Ali Dekkâk'a,—" Bu gibi kişilerin (Allah dostlarının) sözlerini dinlemede hiç fayda var mı? diye sormuşlar. O da şöyle demiş: — Tabii ki var. Bunda iki fayda var: Birincisi; şayet dinleyen şahıs tâlib ise himmeti kuvvetlenip talebi ziyadeleşir. İkincisi; şayet bir kimse, kendisinde bir benlik görürse, bu onun benliğini ve gururunu kırar. Başındaki dâvayı ve sevdayı söküp atar. İyi ve kötü şeyin ne olduğunu ona gösterir. Şayet kişi kör değilse, bu sayede kendini müşahede eder. Nitekim Şeyh Mahfuz (r.a.), —" Halkı kendi terazinle tartma, kendini yakîn sahiplerinin terazisiyle tart ki, onların faziletini, kendi müflisliğini anlayabilesin, demişti".
   İsmini "Bütün Menkıbeleriyle İstanbul ve Anadolu Evliyaları" koyduğumuz bu eserde, bu topraklar üzerinde yaşamış büyük insanları kısada olsa tanımaya çalıştık. Eserde her hangi bir sıra takip etmedik. Bunun sebebi, bazı zâtlar arasında mukayese yapmak haddini kendimizde bulamayışımızdandır. Bu eseri yazmamızın sebebini Feridüddin Attâr hazretlerinin sözleriyle ifâde ederek tamamlayalım: —" Hayrın, şer sayıldığı bir zamanın içinde bulunduğumuzu gördüm. Bu zamanda şerli kişiler hayırlı insanları unutmuşlardır. Bir «Velîler Tezkiresi» hazırlayıp bu kitaba, «Tezkiretu'l-Evliya», (Velilerden Hâtıralar, Velilerin Menkıbeleri) adını verdim. Tâ ki, zamanımızda hüsranda kalanlar, maneviyat ehli bahtiyar insanları unutmasın, kendi köşesine çekilip inziva hayatı yaşayan bu Allah dostlarını araştırsın, kendilerine rağbet göstermek suretiyle onlar tarafından esen devlet rüzgârı sayesinde ebedî saadete ersin"^.

   Yayın Tarihi    2013-08-23
   ISBN    2800001026
   Baskı Sayısı    1. Baskı
   Dil    TÜRKÇE
   Sayfa Sayısı    1022
   Cilt Tipi    Ciltli
   Kağıt Cinsi    Kitap Kağıdı
   Boyut    17 x 24 cm
    
   Diğer Özellikler
   Stok Koduİstanbul ve Anadolu Evliyaları ipek
   Markaİpek Yayınları
   Stok DurumuVar
   Anasayfa l Müşteri Hizmetleri | Gizlilik Sözleşmesi l Kadife Yasin kitapları l Özel Ciltli Yasin Kitapları l Kız Bebek Mevlüdü l Erkek Bebek Mevlüdü

   Mevlüt Hediyeleri

   Mevlütler, Müslümanların bir araya gelmelerine vesile olan güzel toplantılardır. Mevlütlerde dostlar İslamiyet’in keyfine birlikte ulaşırken, birbirlerini de memnun etmektedirler. Mevlütlerde dostların birbirlerine hediyeler vermesi de oldukça doğru ve ahlaki bir davranıştır. Bu sayede arkadaşlık bağı güçlenecektir. Sitemiz, www.hesaplikitap.com  mevlütlerde hediye etmeniz için sizlere uygun mevlüt hediyelerini satışa sunmaktadır. Siz de mevlüt hediye setleri alarak sünnet, hac, vefat veya doğum için düzenlediğiniz bu güzel etkinliği farklı bir hale getirebilirsiniz.
   Mevlüt hediye setleri genel anlamda birçok ürünü içinde barındırmaktadır. Bu setlerde seccade, tesbih, Yasin kitabı ve hediyelik kutu görmeniz oldukça normaldir. Namaz kılamayan ve kılmaya niyet eden dostlarınız için de harika bir armağan olan Mevlüt hediye setleri, etkinliklerinizde rahatlıkla sipariş verebileceğiniz bir üründür. Dilerseniz toplu alım seçeneğiyle mevlüte gelen bütün sevdiklerinize mevlüt hediye seti verebilirsiniz.
   Mevlüt hediye setleri içerisinde bulunan Yasin-i Şerif kitapları, 99 taneli gül kokulu tesbih, seccade, takke, yazma, tül kese, lokumn kutusu, resimli ayatli magnet ve bir çok altarnatif hediye ler mevcuttur.
   Sitemiz, www.hesaplikitap.com Müslüman mümin kardeşlerimize her daim en güzel ve en kaliteli ürünleri sunmaya çalışmaktadır. Mevlütler için özel olarak hazırladığımız bu setlerde, istediğiniz tüm ürünleri kolaylıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda toplu alım gerçekleştirmek isteyen müminler de sitemizden yararlanarak sipariş verebilir, hiçbir prosedürle uğraşmadan ürünleri teslim alabilirler. Her daim uygun fiyat ve kaliteli ürün anlayışıyla hareket eden sitemizde farklı mevlüt hediyelikleri yer almaktadır.
   www.hesaplikitap.com sitesi, müşterilerini her daim memnun etmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda satışa çıkardığımız hediye setleri, uygun fiyatlar uygulayacağız. Böylelikle bütçesi kısıtlı olan misafirlerimiz de rahatlıkla alışverişlerini yapabilir ve toplu sipariş verebilirler. Bununla birlikte ödeme kolaylıkları da barındıran sitemiz, kredi kartı, EFT ve kapıda ödeme kolaylığıda sunmaktadır. Sizler de bizi tercih ederek kaliteli malzemeden üretilmiş en güzel ürünleri en makul fiyatlarla satın alabilirsiniz.


   yasin kitabı hediyelik, yasin kitabı bağışlama duası, yasin kitabı bebek mevlüdü, yasin kitabı büyük, yasin kitabı cenaze, yasin kitabı elmalı hamdi, toptan yasin kitabı fiyatları, yasin kitab, yasin kitabı mevlüt, yasin kitabı mevlüt için, yasin kitabı orta boy, hediyelik yasin kitabı, mevlüt hediyesi yasin, mevlüt hediyesi tesbih, mevluthediyesi, mevlüt hediyesi yasin tesbih, cenaze mevlüt hediyesi, mevlüt dagitmalik hediyeler, mevlüt dagitmalik hediye, mevlüt hediyeleri sepeti, mevlüt hediyesi yasini şerif, mevlüt hediyeleri toptan, vefat mevlüt hediyesi, mevlitte ne hediye verilir, isimli kadife Yasin, kadife yasin kitabı ve tesbih, kadife yasin kitabı toptan satış, kadife yasin kitabı toptan, kadife yasin kitabı en ucuz, kadife yasin kitabı fiyatı, yasin kitabı kadife, kadife kaplı yasin kitabı çanta boy, bebek mevlüdü kadife yasin kitabı, hediyelik kadife yasin kitabı, isme özel kadife Yasin, kadife kaplı yasin kitabı

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.